„Jiná“ letní dovolená nemusí být vůbec špatná

Jezdíte rádi na dovolenou neustále na ta samá místa každý rok? Je to pochopitelné, jste zvyklí na určitý standard, víte, co máte čekat, kam přesně zajít na oběd, kam na snídani. Víte, kde mají nejlevnější potraviny a kde zeleninu. Třeba jste se i seznámili s tamějšími domorodci a zkrátka máte pocit, že právě tam je to nejlepší a nemáte potřebu místo dovolené měnit. A proč taky, když je vám tam přeci tak dobře.

Jenomže, právě tady nastává ten problém, když nic jiného nepoznáte, ani nebudete vědět, že někde jinde je to ještě daleko lepší. Proto letos odhoďte strach a návštěvu oblíbeného místa odložte o rok. Zkuste letos něco nového, dobrodružného. Kdyby se vám tam přeci jen nelíbilo, což je nanejvýš nepravděpodobné, na oblíbené místo se můžete vrátit přeci vždy.

Jestliže s cestováním začínáte, mohly by se vám líbit poznávací zájezdy. Pro začátek je to super způsob jak poznat jinou zemi a kulturu. Průvodce je vyškolen a navštěvovanou zemi zná velmi dobře. Dokáže vám tedy region představit. A to z dobré, i té špatné stránky. Když jednou nějakou oblast poznáte, můžete se tam pak vydat na vlastní pěst. Zážitek to bude ještě asi tak tisíckrát silnější.

Jestli jste dobrodruhem a rádi sami poznáváte exotické země, neváhejte a vypravte se do jedné z nich. Myslíte si, že byste se nedoplatili? Nebojte se. Dnes se dá pořídit exotická dovolená levně a kvalitně. Vypravte se na Srí Lanku, Mauricius, Kubu, nebo do Thajska. Třeba právě tyto země jsou naprosto odlišné od té naší. A právě tak nejlépe poznáte, jak ý je život ve zcela jiné kultuře.

exoticka dovolena

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Amwaj Rotana Jumeirah Beach

Dubai, Spojené arabské emiráty
21.11.-26.11.2019
Snídaně
25 290 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář