3 města v srdci Evropy, která stojí za návštěvu

drazdany

Evropské metropole jsou cílem turistů z celého světa zejména díky svým historickým památkám. V samém středu starého kontinentu se pak nachází tři města, která – ač v evropském měřítku nevelká rozlohou – mohou svým návštěvníkům nabídnout svědectví o své bohaté a mnohdy pohnuté historii, nádherné architektonické skvosty a výjevy jako vystřižené z pohlednic.

Drážďany

Drážďany jsou spojeny především se jménem August II. Silný – nešlo o nikoho jiného než o saského kurfiřta a polského krále Friedricha Augusta I., který si zde v 1. polovině 18. století vybudoval svou „Florencii na Labi“. Dalším milníkem tohoto města bylo jeho bombardování ke konci II. světové války, kdy byla zničena většina důležitých staveb. Asi nejznámějším mementem této tragické události je kostel Frauenkirche, který byl vzkříšen z trosek teprve v letech 1994-2005. Kromě Frauenkirche patří k hojně vyhledávaným místům také galerie Zwinger, staré náměstí Altmarkt se stejnojmennou nákupní galerií nebo drážďanský zámek s tzv. Knížecím průvodem (Fürstenzug- ten je největším porcelánovým uměleckým dílem na světě). Výhodou Drážďan je, že jsou krásné opravdu v kterémkoliv ročním období – v létě si tak vychutnáte svěžest jednoho z nejzelenějších měst Evropy, před Vánoci zase zažijete úchvatnou atmosféru saských adventních trhů.

Praha

Ne nadarmo se jí přezdívá stověžatá. Čím dál tím populárnější Praha se může pochlubit nejen jedním z největších hradních komplexů na světě – Pražským hradem, ale také množstvím krásných a historicky významných budov na Starém a Novém Městě. Malá Strana s malebnými zákoutími potom vybízí k romantickým procházkám nebo toulkám s fotoaparátem. Praha je též známá vynikající gastronomií. Restaurace v Praze Vás rády pohostí tradičními pochoutkami české kuchyně, často však připravovanými novým a nápaditým způsobem. Hotel si v Praze vyberte pokud možno v pěší vzdálenosti od zajímavých míst – jen tak se „ztratit“ v ulicích historického centra města totiž má své nezaměnitelné kouzlo.

Bratislava

Posledním městem ze středoevropské trojice je Bratislava. I ona se pyšní svým hradem, který je považován za hlavní symbol města. Výstup k hradu se rozhodně vyplatí – nahoře se Vám naskytne krásný výhled na Bratislavu i okolí. Za vidění stojí rovněž historické centrum města, kde si prohlédnete např. Michalskou bránu – pozůstatek původního středověkého opevnění, Starou radnici nebo honosné barokní paláce. Památník Slavín tyčící se nad městem připomíná sovětské vojáky, kteří padli při osvobozování Slovenska na konci 2. světové války. Kromě pietní atmosféry nutící k zamyšlení tam ale na návštěvníky čeká také další panoramatický výhled na město. Odlehčení potom přinese vycházka za sochami v ulicích – instalováno jich tu je skutečně hodně a každá má svůj vlastní příběh. Večer si pak můžete vychutnat sklenku vína v některém z podniků v centru města.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
30.1.-5.2.2020
Bez stravy
7 435 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář