4 výhody bambusového oblečení

bamnubosove obleceni

Oblečení z bambusového vlákna má lehce odlišné vlastnosti v porovnání s běžnou bavlnou či syntetickými materiály. Jaké hlavní výhody nabízí bambus? Podívejte se na článek a přesvědčte se o tom, že tento typ materiálu je ideální na cestování a určitě by neměl chybět ve vašem kufru. Ideální pro každodenní nošení, cestování a sport? Ano! Bambusové oblečení má tu velkou výhodu, že se dá nosit každý den. Přirozené antibakteriální vlastnosti bambusového vlákna zabraňují nežádoucímu zápachu. To pomáhá eliminovat i problémy s ekzémy či jinými vyrážkami způsobovanými patogeny působícími na kůži. Při kontaktu s pokožkou se ani u citlivých osob neobjevují podrážděná místa a celkově se jedná o mnohem lepší volbu pro každodenní nošení v porovnání se syntetickými materiály. Díky tomu se bambusové oblečení hodí pro cestování, kdy vydrží poměrně dlouho svěží.

Výborná absorpce vody

Oblečení z bambusu má tu skvělou vlastnost, že dokáže absorbovat až o polovinu více vlhkosti než bavlna. Hodí se tedy skvěle na sportování a do teplého letního počasí. Oceníte i přirozenou lehkost a prodyšnost materiálu, kdy může pokožka volně dýchat a nezapařuje se. Při kombinaci s dalšími vrstvami oblečení se hodí i pro nošení v zimních měsících. Velmi výhodné absorpční vlastnosti oceníte zejména u ponožek a spodního prádla.

Měkké a jemné

Všechno oblečení vyrobené z bambusového vlákna je na dotek nesmírně jemné a hebké. Celý efekt se neztrácí ani při pravidelném a častém používání aviváží. U bambusového vlákna máte zajištěnou vysokou kvalitu během celého období nošení. Důležité je však dodržovat pokyny stanovené výrobcem. Při vybírání oblečení z bambusu si můžete volit i z poměrně široké nabídky barev, střihů a módních designů.

Dlouhá odolnost a životnost

Když si pořídíte neuvěřitelně jemné bambusové oblečení, už se ho nebudete chtít vzdát. Dobrou zprávou je, že se jedná o materiál s dlouhou životností. Údajně vydrží téměř třikrát déle ve velmi dobré kvalitě v porovnání s běžným bavlněným materiálem. To už je docela znatelný rozdíl.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář