5 nejlepších aktivit a památek v Ostravě

ostrava doly

Ostrava rozprostírající se v severovýchodní části České republiky nedaleko hranic s Polskem je počtem obyvatel i rozlohou třetím největším městem. Ostrava je proslulá především jako průmyslové středisko, ovšem málokterý turista ví, že ukrývá i spoustu zajímavých míst, která stojí za návštěvu. V následujících řádcích vám představíme pět aktivit a památek, za nimiž se vyplatí do hornického města vyrazit.

Dolní Vítkovice

Významnou historickou oblastí jsou Dolní Vítkovice nacházející se nedaleko centra. V podstatě se jedná o průmyslový areál, kde zhlédnete unikátní industriální architekturu. Dokonce se tři na sebe navazující budovy objevily na seznamu Evropského kulturního dědictví.

Zoologická zahrada Ostrava

Pro rodiny s dětmi je připravená zoologická zahrada v ostravské Stromovce, přičemž areál se neustále zdokonaluje a rozšiřuje. V posledních několika letech prošly rekonstrukcí pavilony hrochů, vodních ptáků a papuánských druhů ptáků.

Stodolní ulice

Jedním ze symbolů Ostravy je Stodolní ulice táhnoucí se samotným srdcem města. Unikátní fenomén ostravského nočního života zahrnuje desítky barů, restaurací a klubů. Ulice byla v roce 2006 kompletně zrekonstruována. Stačí na internetu hledat „restaurace Ostrava“ a nabídne se vám jich hned několik na Stodolní ulice.

Ostravské muzeum

Ostravské muzeum stojí na Masarykově náměstí. Jeho historie se táhne od roku 1872, kdy ho založil Karel Jaromír Bukovanský. V současné době muzeum nabízí několik stálých expozic, díky nimž nahlédnete do historie města.

Hornické muzeum Landek Park

Ostrava je hornické a hutnické město, a tak vás zřejmě ani nepřekvapí, že se zde nachází Hornické muzeum Landek Park, které je dokonce navrženo do seznamu UNESCO. Jsou zde k vidění různé stroje a zařízení.

Kde se ubytovat?

Jakmile zadáte do vyhledávače „hotel Ostrava“, zobrazí se vám hned několik nabídek. Jednou z nich je čtyřhvězdičkový hotel Jan Maria, který nabízí různé druhy pokojů. Uspokojí i náročné klienty, již hledají odpočinek a komfort.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartementhaus Zraunig

Mölltal / Ankogel, Rakousko
20.1.-24.1.2020
Bez stravy
1 275 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář