Advent na náměstí a v klášteře v Kadani

Sobota 30. listopadu od 10h na Mírovém náměstí v Kadani a od 18.30h ve Františkánském kostele.
Již od dopoledních hodin můžete na náměstí navštívit adventní trhy, betlémskou stáj, adventní výrobnu, prohlédnout si ukázky vánočních zvyků či využít vánoční poštu, která vaše přání odevzdá Ježíškovi na poště v Božím Daru. Celý čas vás budou doprovázet různá vystoupení na podiu, od kejklířů, přes zpěváky a trubače až po hry a soutěže pro děti.

Divadlo navenek zahraje ve 14 a 16hod. Rakovnickou hru vánoční aneb “Když nám chcípnul pes”. Celý program na náměstí vyvrcholí slavnostním rozsvícením stromku po 17hod., který pak bude hrát každou celou hodinu jednu melodii. Od slavnostního rozsvěcení stromu až po Tři krále si lidé mohou poslechnout až 300 melodií. Vánoční strom zdobí 36 řetězů složených z 11.700 světel. Před vánočním stromem je umístěno 13 malých stromečků, které zdobí děti z mateřských škol i základních škol v Kadani. V rámci akce pojede speciální “Mikulášský vlak” z Chomutova přes Kadaň do Kadaňského Rohozce.

Večerní program v kostele 14 sv. Pomocníků ve Františkánském klášteře:

  • 18.30 Bohoslužba slova se žehnáním adventních věnců (každý zájemce o požehnání si může přinést svůj věnec)
  • 19.00 Adventní zamyšlení, po kterém bude následovat výklad k malbám, které byly v posledních dvou letech odhaleny na klenbě klášterního kostela

Během bohoslužby a na závěr programu zazní adventní písně v podání členů souboru Stella Nova

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Centara Grand Beach Resort & Villas Hua Hin

Hua Hin, Thajsko
20.1.-29.1.2019
Snídaně
50 217 KČ

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář