Advent nejen na nákupech v zahraničí

Adventní čas je čas ztišení a očekávání, a tak k němu nepatří bujaré oslavy a velkolepé ohňostroje. Narozeniny se neslaví týdny předem a stejně tak se narození Ježíška slaví až na Boží hod. Kulturní nabídka by se tedy také měla snažit nepodbízet, ale spíše vybízet k zamyšlení a k hledání alternativ k celoročnímu shonu a komerci. Je to tak i se spoustou menších akcí v Kadani, na nichž jsme se již měli možnost od velkého zahájení Adventu vzájemně setkat a popřát si klidné prožití svátků, a bude jich ještě více i nyní kolem sv. Mikuláše.

Většina měst pořádá na předvánoční trhy do Annabergu, nebo do Vídně. Ovšem například v severočeské Kadani šli pořadatelé ještě dále a zde máte ochutnávku.

Poezie kamene – Vladimír Sixta

Vernisáž ve čtvrtek 5. prosince v 17h v Galerii Josefa Lieslera (výstava potrvá do 20. prosince)
Vladimír Sixta se narodil v roce 1934 v Praze. Vyučil se malířem porcelánu v thunské porcelánce v Klášterci nad Ohří a později písmomalířem v Chomutově. Ve svých dílech využívá výraznou ojedinělou techniku, při které používá drahé kameny – broušené jaspisy a acháty -, jejichž struktura vyleštěné plochy, barevnost a kresebnost přímo vybízí ke tvorbě obrazů. Zasazený kámen autor dotváří poetickou kresbou. Své obrazy představil Vladimír Sixta při samostatných výstavách v řadě oblastních galerií.
Vstup na vernisáž zdarma

Večer s Baranijankou

Pátek 6. listopadu od 20h v Orfeu
Tradiční večer pro všechny generace.
Vstupné: 70 Kč / 50 Kč senioři

Zikkurat & Haj hou

Sobota 7. prosince od 19h v Cavern klubu na Střelnici
Legendární kapela Zikkurat má za sebou v pořadí už třetí (a tentokrát čistě punkové) znovuzrození, které se datuje k roku 2005 a navazuje na zlatou éru skupiny v 70. letech. Po delší odmlce se Zikkurat vrátil na pódia v sestavě s trumpetistou Josefem Hřebenem, aby oslavil 35. výročí svého založení strhujícím vystoupením v pražském Paláci Akropolis v únoru letošního roku. Na koncertě v Kadani Zikkurat představí původní i zcela nové písně ze svého širokého repertoáru. Místní punk-rocková kapela Haj hou, která vznikla na 1. máje 1987 a od té doby s menšími i delšími pauzami a v proměnlivých sestavách funguje už 26 let. Prostě parádní punkový večer.
Vstupné: 50 Kč / 30 Kč se starou vstupenkou do klubu

Final Four Poháru FAČR ve futsale

Sobota 7. 12. semifinále
Neděle 8. 12 finále
!!! V PŘÍMÉM PŘENOSU NA ČT SPORT !!!
Čtyři nejlepší futsalová mužstva budou bojovat o pohárový triumf. Těšit se můžete na devítinásobného mistra ligy a tým nabitý reprezentanty ČR a cizinci Era-pack Chrudim, na Benago Praha, Nejzbach Vysoké Mýto a také na Slavii Praha.
Časový program Final Four:
Semifinále 7.12.
13:00 Benago – Praha
15:30 Nejzbach Vysoké Mýto – Era-pack Chrudim
Finále 8.12. od 14:30 vysílá také přímým přenosem Česká televize na kanálu ČT SPORT.
Vstupné: na každý hrací den 40 Kč muži / 20 Kč ženy a mládež do 18 let / děti do 100 cm zdarma

Adventní koncert ZUŠ

Neděle 8. prosince od 17h v kostele Stětí sv. Jana
Předvánoční vystoupení žáků kadaňské Základní umělecké školy Klementa Slavického.
Vstupné dobrovolné

Odhalení pamětní desky 1. ředitele kadaňského gymnázia

Pondělí 9. prosince ve 12h u budovy současného Okresního archivu se sídlem v Kadani, ul. Boženy Němcové
U příležitosti 210. výročí Gymnázia Kadaň bude odhalena deska prvnímu řediteli tehdy piaristického gymnázia se sídlem v bývalém josefínskými reformami zrušeném minoritském klášteře. Události se zúčastní i ThLic. Lukasz Karpinski SP, představený komunity Řádu chudobných řeholních kleriků Matky Boží zbožných škol ve Strážnici.
Vstup volný

O cenu Jiřího Levého

Pondělí 9. prosince od 17h na Střelnici
Slavnostní vyhlášení a předání cen 5. ročníku celorepublikové literární a výtvarné soutěže “O Cenu Jiřího Šedého – Nejsem na světě sám” na téma Můj šťastný den. Tentokrát poprvé na sále na Střelnici! Vystaveny budou kresby, básně a povídky autorů z celé republiky, prohlédnout si je můžete při slavnostním vyhlášení nebo poté v úterý či ve středu.
Vstup volný

Vánoční posezení s Renátou a Josefem Poslíšilovými

Středa 11. prosince od 17h v Orfeu
Dobrou náladu k poslechu i tanci zajistí ORIGINÁL HARMONIKA DUO Renáta a Josef Pospíšilovi (znáte z TV Šlágr!). V programu vystoupí i žáci ZUŠ Klementa Slavického v Kadani a soubor Domova pro seniory v Kadani.
Vstupenky jsou v předprodeji v informačním centru, stoly jsou číslovány, kapacita omezená
Vstupné: 100 Kč sál / 80 Kč balkón

UDÁLOST ROcKU V KADANI

The Young Gods
Pátek 13. prosince od 20h v Orfeu
Když se v roce 1995 zeptali Davida Bowieho, kde hledá inspiraci, dalo se očekávat, že zmíní Nine Inch Nails, kteří tehdy diktovali směr post-industriálních experimentů. Bowie však k překvapení všech odpověděl jinak: “Zásadně mě ovlivňuje jedna švýcarská kapela. Říká si The Young Gods…”. Falco o nich zase řekl, že jsou to “The Doors bez LSD a Kraftwerk bez knírků”:-) Jako svůj vzor je uvedl i Mike Patton z Faith No More, který s kapelou často vystupuje jako host.
Pokud The Young Gods neznáte, je nejvyšší čas to napravit. Už osmadvacet let vám vyšlapávají cestu za synth-industriálním poznáním. Sedm studiových alb, čtyři výběrová, tři další, plná experimentálních a industriálních projektů. Přitom hodnocení žádného ze zmíněných nikdy nikde nekleslo pod sedmdesát procent.
Vstupné: 450 Kč v předprodeji / 520 Kč na místě (zaměstnanci a přátelé zaměstnanců Elektrárny Prunéřov mohou lístky se slevou za 270 Kč pořídit přes paní Čandovou)

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Béke

Termální Lázně, Maďarsko
21.7.-23.7.2019
Polopenze
4 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář