Africké trhy také v ČR

Food festivaly a vůbec akce spojené s jídlem a pitím jsou čím dál oblíbenější. My jich spoustu nevynecháme a výjimkou nejou ani Africké trhy, které rozhodně doporučujeme. Jedná se o putovní akci, na které je k vidění, ale hlavně ochutnání a koupi více i méně známé ovoce a další dobrůtky jako ananas, jack fruit, annona muricata, čerstvé kakaové boby, raw kakaové boby, avokádo, mango několika odrůd, burro a baby a červený a další odrůdy banánů, taro kořen využívaný v čínské medicíně, okra, banán na smažení plantain, maniok, maracuja, tamarillo, pomelo, ananas, několik druhů limetek, ořechy, banánové chipsy, káva, koření, litchi, rose apple, rambutan, mangostan…

My jsme ochutnali snad opravdu vše. Pro nás neznámé ovoce mělo většinou divnou, slizovitou strukturu, ale i přes počáteční nedůvěru byla chuť vždy výtečná. Koupili jsme si dezert s maracujou, smoothie a s sebou dračí ovoce, mini banány a rose apple, které nám chutnalo asi nejvíce. Každé ovoce u sebe mělo list s názvem a popisem. Například jak má vypadat v dokonalé zralé podobě a kdy ho naopak „máme nechat dojít“. U banánů bylo napsáno, že tmavé skvrny na slupce nejsou na škodu. Baby banány, které jsme koupili byly uvnitř opravdu krásně žluté, příjemně sladké.

Ovoce je dozrálé na stromě a ihned putuje do místa určení. Proto i známé ovoce, jako ananas, bylo neuvěřitelně sladké a šťavnaté. Naopak neznámé odrůdy manga nám přišly poněkud nakyslé. Topem je pak jack fruit, který zaujal malé i velké.

Trhy se pořádají na mnoha místech v celé ČR, sledujte webový portál Virunga.cz a počkejte, až bude akce někde poblíž vašeho bydliště. Více fotografií ZDE.

Fotogalerie:

 

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartementhaus Zraunig

Mölltal / Ankogel, Rakousko
23.1.-28.1.2020
Bez stravy
1 594 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář