Analya, další z vyhledávaných letovisek v Turecku

Jedním z oblíbených turistických letovisek v Turecku je Turecká Alanya, vzdálená zhruba 100 km od mnohem známějšího střediska Antalye. Jedná se o méně rušné letovisko, jehož centrum tvoří historicky významné středisko, které díky své strategické poloze na malém poloostrově ve Středozemním moři zažilo velmi rušné doby. Až vás unaví opalování a plavání v prohřátém moři, navštivte některou z mnoha historických památek, která zde stojí za vidění. Díky příjemnému klimatu a snesitelným teplotám, vás možná přepadne chuť objevit něco víc z přírodních krás v okolí, než jsou rozlehlé písečné pláže lemované hotelovými komplexy.

Užívat si můžete rozlehlé pláže a nerušeně odpočívat. Vysoké teploty jsou zde snesitelnější díky suššímu vzduchu. Moře je průzračně čisté, pláže upravené, ale odpoledne vás mohou nepříjemně překvapit  poměrně velké vlny, na některých plážích se navíc moře docela rychle svažuje. 

V Alanyi ale naleznete i menší hotely a apartmány, které se nachází většinou poblíž historického centra města. Za návštěvu určitě stojí i  turecký bazar poblíž centra města.

TureckoNenechte si ujít například zříceninu staré pevnosti, majestátní dominantu tyčí na skále, která vybíhá do moře. Pokud chcete zvolit ještě zajímavější variantu pozorování pevnosti, udělejte si výlet menší lodí, spojený třeba s koupáním, šnorchlováním nebo pozorováním některé z četných jeskyní v pobřežních skaliscích.

Dalším tipem na výlet do okolí je  dech beroucí amfiteátr v Aspendu, který stále ještě slouží jako jeviště mnoha představení.  Milovníci přírody by neměli vynechat ani impozantní říční kaňon v parku Köprülü.

Pokud si chcete užít skvělou luxusní dovolenou za pár korun, sbalte si kufry a vybírejte z nabídky super last minute.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Crowne Plaza Sheikh Zayed Road

Dubai, Spojené arabské emiráty
12.12.-17.12.2019
Polopenze
29 500 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář