Bulharská čtyřhvězda není pro náročné

bulharsko bazen

Pokud jste si podobně jako my zvykli na lepší hotely z důvodu, že si týden za rok chcete opravdu užít, rozhodně byste se neměli řídit počtem hvězdiček. Jejich počet totiž v každé zemi signalizuje něco jiného. Ve Španělsku, anebo třeba Itálii vám 3 hvězdy rozhodně zaručí větší komfort, než hotely, které se pyšní hvězdou navíc v Bulharsku nebo třeba Turecku.

Letos jsme se vydali do Bulharska

Bulharsko je super destinace pro rodiny s dětmi. Není tu draho a navíc, pokud si objednáte hotel s all inclusive, už neutratíte snad téměř za nic. Na druhou stranu bývá v servisu jen místní pivo a víno (obojí se ale dá pít s přehledem) a jídlo je také pro nenáročné. Pro příklad dneska k obědu byla na výběr vařená ryba, vařené kuře a jakási klobása. Děti ale byly spokojené, protože byla na výběr také pizza (nepočítejte s křupavým tenkým italským těstem) a v rámci servisu také limonády a zmrzlina. Dospěláci mnohdy odcházeli hladoví. Pokud máte rádi kávu, zdarma si můžete dát jen jakousi nechutnou překapávanou. Kolik stojí espresso z čerstvě mleté kávy v našem Lobby baru jsme ještě nezjišťovali, asi si dáme kávu raději v některém z nespočtu bárků na pláži.

350 m vidí každý jinak

Tím mám na mysli provozovatele hotelu a cestovní kanceláře vs. návštěvníky. Avizováno bylo, že je náš hotel od pláže 350 m, ale to rozhodně není ani vzdušnou čarou. Pokud navíc cestujete s malými dětmi, zapomeňte na to, že je k moři převezete kočárkem. Bez desítek schodů totiž není ani jediná cesta. Pokud nemusíte koukat až tak na cenu zájezdu a do Bulharska prostě chcete, určitě si připlaťte za hotel přímo na pláži. Vždy vzdálenost hotelu k moři vynásobte dvakrát.

Veřejné bulharské pláže?

Všude v průvodcích se dozvíte, že v Bulharsku nenajdete soukromé pláže, to nám řekla i naše delegátka. Ovšem na nejlukrativnějších místech je pás pláže pokrytý placenými lehátky a slunečníky. A teď pozor. Cena pronájmu 2 lehátek se slunečníkem je 36 Leva denně, takže na naše nějakých 450 Kč. To se nám zdálo opravdu přemrštěné. Proto doporučujeme koupit slunečník v některém z místních obchůdků. Za 20 Leva ho pak klidně poslední den na pláži necháte nebo si ho odvezte jako suvenýr domů. V letadlech bývá slunečník přepravován zdarma (například Smartwings to tak mají).

V některém z dalších článků napíšeme recenzi na náš hotel Primasol Sunlight Sunrise ****

.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Haus Hasslacher - Apartmány

Mölltal / Ankogel, Rakousko
5.3.-10.3.2020
Bez stravy
1 373 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář