Caleta Beach v Cádizu

Caleta Beach

Cádiz je úžasné městečko, které nejen že má tolik slunečných dnů v roce, že zde na špatné počasí snad ani nenarazíte, ale když náhodou ano, je zde tolik pamětihodností, že je stejně všechny nestihnete projít ani za 14 dní. Slunné počasí můžete trávit na některé z pláží. Nás nejvíce zaujala pláž La Caleta, která je od historického centra asi nejblíže. Je zajímavá tím, že máte krásný výhled na malý přístav s velkou spoustou barevných lodiček a pevnost Castillo de San Sebastián, na kterou vede dlouhé molo.

Molo je postaveno v románském stylu a může poskytovat stín. Když se potřebujete trochu ochladit, neváhejte si na plži dát nějaký chlazený nápoj. Koupíte ho u místních, kteří mají pojízdné stánky. Seženete zde vše od vody až po pivo. Například konzerva chlazené Fanty vyjde na 1 Euro.

Vstup do moře je velmi postupný. Deku jsme měli přímo na písku. O víkendu zde bylo více lidí (zejména místní), ale rozhodně jsme neměli pocit přeplněnosti.

Kousek od pláže je místní univerzita a přenádherný park s velkým množstvím obřích stromů a dalších zajímavostí, ale o tom zase v některém z dalších článků.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Apartments Doris

Mölltal / Ankogel, Rakousko
31.1.-6.2.2020
Bez stravy
1 717 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář