České Švýcarsko je brána do pohádkové země

Národní park České Švýcarsko byl vyhlášen v roce 2000. Hlavní cenností tohoto přírodního pokladu je malebná krajina s množstvím unikátních pískovcových útvarů. Obdivovat můžete zdejší mohutné skalní věže, brány, stěny, rokle, města a bludiště, které vznikly v důsledku dávných erozí. Období letních dovolených a výletů se blíží a České Švýcarsko může být jedním z vašich cílů.

Symbolem Českého Švýcarska je Pravčická brána. Malou expozici věnovanou právě Pravčické bráně můžete zhlédnout v nedalekém zámečku zvaném Sokolí hnízdo. Mezi další turistické atrakce patří plavba soutěskami řeky Kamenice. Nechybí ani rozhledny otevírající panoramatický výhled na krásy národního parku, skalní vyhlídky či poutní místa. České Švýcarsko se rozprostírá v okrese Děčín, přičemž toto město láká na okázalý zámek a krásnou, byť menší zoologickou zahradu.

Abyste prošli všechna zdejší zajímavá místa s neopakovatelnou atmosférou, nebude vám stačit jeden den. Taková čtyřdenní (klidně i vícedenní) dovolená ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky a zážitky.

Ubytování České Švýcarsko

Chcete-li v této nádherné krajině zůstat několik dní, hodí se doporučení na vhodný hotel či penzion. Ubytování v Českém Švýcarsku můžete najít v hotelu, apartmánu nebo penzionu. Kvalita i cena se liší podle vybavení a umístěni. Dobrý poměr mezi kvalitou a cenou najdete například v Doubici. Pokud hledáte komfortní ubytování ve velkých apartmánech, máme pro vás tip na rodinný penzion Doubické Chalupy.

Nově postavený penzion se nachází v centru půvabné obce Doubice na pomezí dvou neobyčejných oblastí – Lužických hor a Národního parku České Švýcarsko. Rezervovat si můžete jeden ze sedmi čtyřlůžkových apartmánů. Každý apartmán disponuje dvěma oddělenými ložnicemi, přičemž jedna je s manželskou postelí a druhá se samotnými lůžky. Součástí objektu je společenská místnost a zahradní posezení.

Tak co? Máte už i vy představu o letošní dovolené?

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartement Waldhof

Mölltal / Ankogel, Rakousko
21.11.-25.11.2019
Bez stravy
1 764 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář