Co nového v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově?

zoopark panda

Především malí návštěvníci chomutovského Zooparku si už dávno zvykli na to, že absenci velkých zvířat, které jsou lákadlem ve většině klasických zoologických zahrad, vynahradí podkrušnohorský Zoopark mnoha pravidelnými i nepravidelnými akcemi pro malé návštěvníky a množstvím edukačních her, prolézaček, skluzavek, houpaček a dalších herních prvků.

Aktuality ze Zooparku

Tvář Zooparku se každým rokem trochu mění a vylepšuje. Proměnu doznala třeba vyhlídka naproti rybníčku. Letos v červnu v areálu také díky dětem zapojených do projektu Handmade Nature přibyly ptačí budky pro sýkorky, brhlíky, vrabce a sovu. Obyvatele Zooparku totiž netvoří jen zvířata ve výbězích a teráriích, ale i ptáci, drobní savci a bezobratlí mimo ně.

Možná jste si při návštěvě Zooparku všimli, že vlčí výběh s dětmi oblíbenou vlčí norou, je prázdný. Nebojte se, s vlky se v Chomutově počítá i do budoucna. Do starého poměrně malého výběhu se ale už nevrátí. Pro novou vlčí smečku se plánuje nový, větší výběh, který bude splňovat současné vysoké nároky na chov šelem. Snad budou vlci i návštěvníci s novým výběhem spokojení.

Poměrně výraznou změnou je i nová prezentace Zooparku, k níž patří nové logo s písmeny “obalenými” zvířecí srstí či reklamní plakáty a upomínkové předměty s hlavními lákadly Zooparku – roztomilou pandou červenou, růžovým plameňákem, lstivou charzou a mlsným tuleněm či medvědem. Nové grafické ztvárnění budou mít i jednotlivé informační tabule u zvířecích výběhů. Další příjemnou novinkou je vstup zdarma pro chomutovské školky a školy.

Máme rádi mláďátka

Velbloudí rodiče Kuba a Matilda jsou jistě pyšní na svou dceru Odetu, která se má čile k světu a všechny návštěvníky jistě odzbrojí svou roztomilostí a dlouhými řasami.

Možná méně krásným mládětem, které si během léta mohou prohlédnout malí i velcí návštěvníci je sovice sněžní, která teprve časem vyroste do barvy a krásy svých rodičů. Mláďata se klubou a líhnou i v teráriích v dětské části zoo i v noktuáriu.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartementhaus Zraunig

Mölltal / Ankogel, Rakousko
23.1.-28.1.2020
Bez stravy
1 594 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář