Cyklo výlet-Rujána Binz

selin

Protože se nám množily dotazy na další možnosti výletu na kolech na severu Německa, přinášíme popis našeho dalšího cyklo výletu na Rujáně. Dne 10. 7. 2012, v úterý ráno bylo nehezky zataženo s dešťovými přeháňkami. Rozhodli jsme se pro výlet autem s koly na Rujánu-do Binzu. Tady jsme nechali auto na placeném parkovišti na kraji města (3 hod. 3,5 E, celý den 7 E). Bylo dost děsivě zataženo, tak jsme si nejdříve jeli prohlédnout město, kdyby začalo pršet, abychom nebyli na cestě a mohli se ve městě schovat.

Binz a Selin

Město Binz je opravdu krásné. Hotely a lázeňské domy jsou většinou bíle, s dřevěnými vyřezávanými verandami, dále se tu nalézá krásná kolonáda a pláž. Po turistické značce jsme se vydali lesem do Selinu, cestou nás zastihla přeháňka.

V Selinu stojí za vidění opět krásné lázně. Promenáda je vysoko nad mořem, takže přístup na pláž je možný jen po schodišti nebo výtahem. Pláž opět krásná, široká s jemným bílým pískem a proutěnými koši na pláži, které chrání především před větrem a v případě lepšího počasí i před sluncem. Můžete si je půjčit za 2 E na hod., 7 E na den, 42 E na týden. Zejména rodiny s dětmi budou nadšeni mělkým přístupem do vody, ta ale měla cca 17 stupňů (vzduch tak 20). Otrlejší se ale bez problémů vykoupali a následně se odměnili wurstem v rohlíku.

Následně jsme zajeli po pobřeží ještě do Babe a Gehoeren.

CHKO Granitz  v Jagdschloss

Při zpáteční cestě jsme se zastavili v centru CHKO Granitz , v Jagdschloss. Zde je volně přístupná expozice k parku, kde jeden z účastníků píchnul a muselo se opravovat. Do toho začalo hrozně pršet, naštěstí tam byly pěkné zastřešené stání pro kola.

Sumarizace výletu: až na nepřízeň počasí jsme nadšeni. Ujeli jsme celkem 38 km na kole, terén zvlněný.

Po návratu autem zpět do místa ubytování v Stralsundu jsme si vlastními silami připravili večeři. Byly vepřové steaky z místního řeznictví (4 ks za 5 E, výborná cena i kvalita). Večer bylo teplo, bezvětří, příjemně. Po večeři jsme opět podnikli procházku do přístavu, do areálu bývalého johanitského kláštera. Dále jsme navštívili bývalé gheto s malými barevné domky.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář