Dnes je mezinárodní den památek a sídel

den pamatek

Tento mezinárodní den slavíme díky mezinárodní organizaci UNESCO, která se mimo to také stará o památky po celém Světě. Tento den byl vyhlášen roku 1982 a spadá na datum 18. 4.

K čemu tento den slouží?

Během tohoto dne jde především o tom, informovat veřejnost o péči, která je pro památky nezbytná a o obecné větší informovanosti o památkách a významných sídel. Akce na tento den připravují hlavně členové národní komitéty. Tyto akce jsou především určeny pro občany, kteří vlastní nějaké památky a pro správu měst. Pokud se ale i vy, jako obyčejný občan zajímáte o historii a kulturu, určitě se nějaké akce ve vašem městě také můžete zúčastnit. Můžete se tak stát svědky udílení ceny za nejlepší památkovou péči.

Kde zjistím, jestli se konají nějaké akce?

Nejprve určitě zkuste navštívit internetové stránky vašeho města, zde určitě naleznete nějaké informace. Pokud nebudete úspěšní, zkuste zabrousit do okolních měst a věřte, že v některém určitě nějakou akci naleznete. A věřte, že to opravdu stojí za to! Například na zámku Fryštát bude v rámci Mezinárodního dne památek vstupné zdarma! A prohlídka tohoto zámku rozhodně stojí za váš čas. Na zámku je totiž celkem 6 prohlídkových tras, takže určitě bude z čeho vybírat.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Danubius Health Spa Resort Bük

Termální Lázně, Maďarsko
4.9.-6.9.2019
All Inclusive
5 580 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář