Dny českého piva připomínají tradici české hospody

Celý poslední týden v září až do soboty 1. října probíhají v restauracích a hospodách po celé České republice Dny českého piva, připomínající jedinečnou tradici českých hospod. Do již čtvrtého ročníku slavností se zapojí na šest tisíc podniků, které své návštěvníky pohostí nevšedními pivními speciály i kulinářskými lahůdkami v čele s kančí pečení se šípkovou omáčkou, hlavním jídlem letošních pivních oslav.

Na dobrou pověst českého piva u nás i ve světě jsou Češi náležitě hrdí, považují jej za jeden z nejoblíbenějších nápojů v tuzemsku a rovněž za součást naší národní tradice a identity. Není proto divu, že ve spotřebě piva jsme na špičce i v celosvětovém žebříčku. Již od nepaměti patřily ke klasickému českému koloritu hospody a pivnice, v nichž se u orosených sklenic scházeli přátelé k diskuzím a odpočinku. Na tuto dlouholetou tradici navazují i Dny českého piva, snažící se povzbudit Čechy, aby si na vychlazený půllitr častěji zašli do své oblíbené hospody.

Český svaz pivovarů a sladoven, který Dny českého piva pořádá, připomíná milovníkům pěnivého moku i gastronomii s pivem spojenou. Českou klasikou a hlavním jídlem letošního ročníku slavností je kančí pečeně se šípkovou omáčkou, která je v probíhající lovecké sezóně zároveň i vrcholem zvěřinových hodů. Podniky, které se Dnů českého piva účastní, ale nabízejí i další kulinářské speciality a speciální pivní menu. Jakým lepším způsobem si jej vychutnáte, než s přáteli a v příjemném prostředí? Zjistěte, zda se i vaše oblíbená hospůdka účastní Dnů českého piva a vyrazte za poznáním nových pivních chutí.

Seznam podniků zapojených do Dnů českého piva 2016 a jejich speciálních nabídek bude průběžně aktualizován na webu www.dnyceskehopiva.cz.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
30.1.-5.2.2020
Bez stravy
7 435 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář