Do Brazílie nejen za fotbalovým mistrovstvím světa

Jakkoliv je mistrovství světa ve fotbale velkým tahákem, kvůli kterému do Brazílie zamířili stovky tisíc fanoušků z celého světa, Brazílie má i mimo tuto výjimečnou fotbalovou událost bezesporu co nabídnout. Pravdou však zůstává, že právě fotbal je prvním slovem, které se našinci při slově Brazílie v mysli vybaví. Ostatně, není divu, v Brazílii se hraje fotbal vlastně úplně všude – od proslulého stadionu Maracanã, přes městské chudinské zvané favely, až po rozpálené písečné pláže či rozbahněné plácky v amazonském deštném pralese.

Cesta tam

Vzhledem ke vzdálenosti pravděpodobně nepřekvapí, že nejrychlejším a nejsnazším způsobem jak se na jihoamerický kontakt dostat, je letecky. Ceny se přitom není třeba nijak obávat, letenky si stačí zakoupit s dostatečným předstihem (podívejte se na poukazy invia, zda na cestu do Brazílie nebude možné aplikovat příslušné cenové zvýhodnění). Vaše první kroky v Brazílii se pak budou odehrávat pravděpodobně v některé z megapolí – ať již jde podle některých statistik o největší město světa São Paulo, hlavní město Brasilia nebo proslulé Rio de Janeiro. Tato města se nacházejí v jižní, resp. střední části země, chcete-li tak spíše poznávat severní část Brazílie a její neprostupné pralesy, vyplatí se přepravit do města Manaus v samém srdci Amazonie na soutoku řek Amazonky a Rio Negro. Díky jeho ideální poloze se tak jedná o perfektní výchozí bod pro cesty do tropické džungle.

Další brazilské zážitky

Kromě shora uvedených destinací byste při návštěvě Brazílie neměli opomenout prvky brazilské kultury jako tradiční karneval, konaný na přelomu zimy a jara, poznat ladné kroky samby, shlédnout mix bojového umění s tancem capoeiru nebo ochutnat likér cachaçu, vyráběný z cukrové třtiny či vynikající hovězí. Zkrátka, Brazílie, to není jen fotbal, ale mnohem více. Nicméně, propásli-li jste fotbalové mistrovství světa, nezoufejte. Další příležitost shlédnout v Brazílii fotbalové hvězdy v akci (byť ne ty nejzářivější hvězdy fotbalového nebe) budete mít již v roce 2016 (konkrétně od 5. do 26. srpna), kdy Rio de Janeiro hostí XXXI. Olympijské a paralympijské hry (od 7. do 18. září). Preferujete-li se však vyhnout davům sportovních fanoušků, doporučujeme Vám Brazílie navštívit v jiném období.

Zdroj: Vouchercloud

Pro zobrazení infografiky klikněte zde.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Beach Hotel Sharjah

Sharjah, Spojené arabské emiráty
22.10.-24.10.2019
Snídaně
13 390 KČ

Pobytové, U moře, Nízká záloha
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, Hodnocení­: 8.5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Jeden komentář “Do Brazílie nejen za fotbalovým mistrovstvím světa”

  1. Tom napsal:

    výstižný článek.

Přidej komentář