Dovolená na vlastní pěst s karavanem – jedinečný zážitek!

Tento rok se v našich hlavách urodil zajímavý nápad, jak prožít letní dovolenou. Řekli jsme si, že cestu do zahraničí pro letošní léto vynecháme a naopak se vydáme objevovat krásy naší země. Ale jak to nejlépe udělat? Rádi objevujeme odlehlejší části země, hotely také nemusíme a rádi při svých cestách improvizujeme, takže pevně stanovený plán cesty s předem objednaným hotelem není nic pro nás. Proto nás napadlo, že se vydáme na cestu s karavanem. V podstatě je to pro nás ideální způsob, kdy nejsme ničím a nikým omezováni a trasu můžeme měnit dle našich aktuálních potřeb či nálady. Pokud se nám na určitém místě líbí, rádi se zdržíme déle, naopak když jsme z jiného místa zklamaní, nezdržíme se vůbec a vyrážíme jinam.

V hlavě jsme měli jen předběžný plán. Začátek naší cesty byl vzhledem k našemu bydlišti v Praze, následovat měla cesta na sever Čech, přes Děčín, Hřensko, Liberec do Jizerských hor, následovat měl přejezd Východními Čechami a částí Polska do Hrubého Jeseníku, odtud ze severu na jih projet Moravu, Pálava a dále pak směrem na západ přes Vrchovinu do Jižních Čech. Zakončení jsme si představovali na Šumavě a domů do Prahy pak přes Plzeňsko a Křivoklátsko, kde bychom rádi navštívili pár našich známých.

Předběžný plán byl tedy na světě a začalo tedy shánění karavanu, neboť náš vlastní zatím nevlastníme. Volba padla na půjčovnu karavanů, která byla shodou okolností nedaleko našeho bydliště a to v Řeporyjích. Na jejich internetových stránkách www.hykro.cz jsme se dozvěděli vše potřebné. Lepší půjčovnu obytných přívěsů jsme si snad ani nemohli přát, protože výběr měli opravdu široký. Značky jako Weinsberg , Knaus či Wilk pro nás nebyli ničím neznámým a považujeme je za velice kvalitní, proto nás potěšilo, že tato půjčovna karavanů od zmíněných značek nabízí mnoho typů jak karavanů, tak obytných aut. Volba padla na Weinsberg 480 QDK, který nám nabídl vše potřebné ve velice luxusním a kvalitním provedení, takže cestování s ním byla jedna velká radost. Za celých 14 dní, po kterých naše cesta trvala, jsem si tento přívěs tak zamilovali, že jsme si ho navrácení ihned zamluvili na příští léto, protože jak jsme i předpokládali, cesta nás nakonec zavanula úplně jinam, než jsme mysleli, a tudíž máme i nadále co objevovat.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Béke

Termální Lázně, Maďarsko
21.7.-23.7.2019
Polopenze
4 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4
Hotel na mapě
INVIA.cz

Jeden komentář “Dovolená na vlastní pěst s karavanem – jedinečný zážitek!”

  1. Radec napsal:

    Joooo, dovolená v karavanu, to je panečku jiná liga, to naprosto souhlasím!

Přidej komentář