Inteligentní systém na ovládání domácnosti

V současné době se ve světě bydlení prodírají do popředí inteligentní systémy pro ovládání domácnosti. Pravděpodobně už jste slyšeli o takzvaných inteligentních rodinných domech, jež používají moderní technologie k zajištění maximální bezpečnosti. Pokud se domníváte, že zmíněné řešení je pouze pro osoby zahleděné do technologií, potom jste na omylu, neboť v něj začínají věřit majitelé nemovitostí všech věkových kategorií. Důvodů je hned několik.

Chytrá domácnost šetří spoustu času, ovšem i financí. V okamžiku, kdy nejste doma, systém spustí například hudbu na terase, čímž simuluje přítomnost člověka, a tak se nevítaná návštěva neodhodlá vstoupit na váš pozemek. Velice oblíbený je například inteligentní systém Legrand Eliot.

Kdy využijete inteligentní systém?

Představte si, že odjíždíte na týden na dovolenou. Vypnete topení, abyste zbytečně nevytápěli prázdný dům, ale po návratu bude ve všech místnostech zima. S inteligentním systémem se vychladlých místností bát nemusíte, protože před odjezdem z horské chaty stačí nastavit termostat, aby začal topit, a tak se vrátíte do příjemně vyhřátého domu. Podobných příkladů je spousta.

Součástí chytré domácnosti jsou i bezpečnostní prvky, jako jsou domácí videotelefony. Klasickým zvonkům už odzvonilo. Dnešní svět za hlavními dveřmi je totiž nebezpečný a nikdy nevíte, kdo na vás zvoní. Ve večerních zprávách můžete skoro každý den vidět, jak podomní prodejci okrádají důvěřivé lidi. S videotelefonem okamžitě uvidíte, kdo za dveřmi stojí, tudíž nezvaným hostům nemusíte ani otvírat.

Co všechno je součástí inteligentního systému?

Chytrá domácnost může zahrnovat spoustu prvků, a to od již zmíněných termostatů a videotelefonů, přes hlásiče požáru a pohybová čidla, až po spínací hodiny do zásuvky. Jestliže si v této oblasti nevíte rady, doporučujeme obrátit se na odborníka specializujícího se na inteligentní systémy, který vám navrhne optimální řešení šité na míru vašim požadavkům a potřebám.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Rove Trade Centre

Dubai, Spojené arabské emiráty
24.9.-26.9.2019
Bez stravy
11 490 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář