Italská Kampánie

Pro nás dosud ne tolik známá oblast jihu Itálie, cca 100 km pod Neapolí. Kampanie je známá nejen pro působivá místa, např. ostrovy CAPRI, ISCHIA, pobřeží AMALFI, NEAPOL s VESUVEM, POMPEJE, PAESTUM a další, ale také díky pěstování citrusových plodů a výrobě lahůdkových sýrů, nejznámější z nich je MOZZARELLA. Dominantou kraje je činná sopka Vesuv. Celá oblast má rozlohu necelých 14 tisíc km² a na pěti provinciích (Avellino, Benevento, Caserta, Napoli a Salerno) žije bez mála 6 milionů obyvatel.

Marina di Camerotta

Přitažlivost tohoto letoviska je dána okolím, protože leží na pobřeží chráněného přírodního parku Cilento (více ve článku Cilento – Capo Palinuro a Marina di Camerota). Hned vedle městečka se nachází působivé písečné pláže ohraničené skalisky a krásný poloostrov Capo Palinuro. Lodní přístav s promenádou láká k procházkám, tak jako kouzelné uličky plné obchůdků, cukráren a restaurací. Rozmanité pobřeží se spoustou jeskyní dělají z této oblasti ráj pro potápěče.

Villaggio camping DELLE SIRENE

ubytovani kampanieModerní prázdninový areál nacházející se ve velice příjemném prostředí. Komplex je obklopen středomořskou vegetací a blízké romantické pláže jsou omývány průzračným Tyrhénským mořem. Svou polohou, sportovním vybavením a bazénem je villaggio vhodné nejen pro rodiny, ale také pro skupiny sportovně založené. Komplex disponuje vlastním bazénem se slunečníky a lehátky, je zde hřiště na volejbal, nově zařízené fitcentrum, bar, restaurace, komplex je propojen přímo s plážemi, nepřechází se žádná komunikace. Do centra města je to necelý kilometr.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Apartments Alida

Poreč, Chorvatsko
14.11.-21.11.2018
Bez stravy
2 134 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář