Italské Alpy-masiv Livigno

Lyžování v zahraničí má samozřejmě neuvěřitelně mnoho výhod. Široké a dlouhé sjezdovky, které jsou vždy perfektně připraveny a také velmi mnoho slunečných dnů a perfektní sněhové podmínky. V podstatě je jedno, zda se vydáte do Rakouska, Francie či Itálie. Vždy najdete středisko, které vás zaujme ať už ubytováním, nebo třeba okolím a sněhovými podmínkami.

Pokud se letos chystáte na zahraniční zimní dovolenou, jistě si chcete lyžování užít se vším všudy. Mnoho lidí nedá dopustit na Francii. My ale ze zkušenosti musíme podotknout, že ceny ve Francii jsou poněkud vyšší než v Itálii. Za stejnou cenu tedy budete mít vyšší komfort a také cesta je o mnoho příjemnější. Lyžování v Itálii nabízí více než 3000 středisek a je na vás, zda si vyberete ta výše položená, kde je sníh od listopadu až do konce března nebo ta v nadmořských výškách kolem 1500 m.

Livigno

sjezdovka LivignoMnoho lidí si zamilovalo oblast Livigno, tedy pohoří, kde najdete ledovce s nadmořskou výškou, která převyšuje 3000 m. Lyžování v krásných národních parcích, na manšestrových sjezdovkách, to je ten správný zážitek pro jednotlivce, skupiny přátel a podobně. Ve většině střediscích navíc najdete také více než komfortní zázemí pro rodiny s dětmi. Malé dětské sjezdovky, lyžařské školky i školy a samozřejmě také jiné vyžití pro vaše ratolesti.

Jednou z největších výhod středisek v této oblasti je bezesporu výjimečná sněhová jistota a velmi mnoho slunečných dnů v roce. V podstatě máte neuvěřitelně velkou šanci krásného počasí a sněhové nadílky, která nemůže nechat chladným snad vůbec nikoho. Navíc jsou tamější sjezdovky nazývány carvingovými dálnicemi. Najdete zde sjezdovky pro začátečníky (modré sjezdovky z vrcholu Blesaccia), ale na své si přijdou i opravdu hodně dobří lyžaři a snowboardisté, kteří vyhledávají černé sjezdovky podél kabinové lanovky Carosello.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartementhaus Zraunig

Mölltal / Ankogel, Rakousko
23.1.-28.1.2020
Bez stravy
1 594 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Jeden komentář “Italské Alpy-masiv Livigno”

  1. Libien napsal:

    Itálie, Alpy a Livigno, to je i pro mě ideální kombinace. Pro každého, kdo hledá kvalitní lyžování v alpách je to skvělá destinace.

Přidej komentář