Italské Val di Fiemme je Mekkou milovníků zimních sportů

lyzovani

Italské Dolomity ohromují nádhernými panoramaty během celého roku, ideální sněhovou pokrývkou po celou zimní sezonu a mnoha kilometry upravených sjezdovek a širých plání vhodných pro běžkaře. Val di Fiemme je místem, kam se nadšenci do zimních radovánek rádi vracejí pro úžasné podmínky oceněné organizací UNESCO jako součást světového přírodního dědictví. Rodiny s dětmi, skupiny přátel i party seniorů si naleznou své typy tratí, snowparky, lyžařské školy i široké spektrum relaxačního vyžití. Italská kuchyně spojená s pobytem v nedotčené přírodě dodají dovolené tu správnou šťávu.

Vynikající podmínky pro sportovce všech kategorií

Rovněž ubytovací kapacity, které jsou celoročně schopny přijmout nápor sportovců a turistů bez sebemenších problémů, jsou hodnoceny jako vynikající. Příznivé ceny skipasů dávají šanci návštěvy Val di Fiemme celým rodinám s dětmi, skupinám i seniorům. S jedním skipasem lze dokonce prozkoumat pět lyžařských oblastí: Alpe Cermis, Skicenter Latemar, Alpe Luisa, Passo Rolle a Oclini. Skibus rozváží turisty zdarma, skipas platí na padesát rychlých lanovek rozmístěných mezi sty kilometry sjezdových tratí. Na začátečníky a nezkušené lyžaře čeká až 120 instruktorů.

Snowparky, školičky a noční lyžování

Pro freestylisty jsou připraveny snowparky, pro děti naopak lyžařské školky a cvičné louky. Ve Val di Fiemme se líbí každému, začátečníkovi i zkušenému snowboardistovi a lyžaři. Komu nestačí lyžování pod téměř stále slunnou oblohou s výhledy na prozářené sněhobílé pláně, může pokračovat nočním lyžováním. Trentinské sjezdovky Olimpia 3 v Alpe Cermis a Obereggen ve středisku Latemar nabízí jedinečný zážitek v podobě sportování pod širou hvězdnatou oblohou. Večerní/noční lyžování začíná v 19.30 a končí v neuvěřitelných 22.30 hodin. Řekněte, kdo by neodolal nabídce lehké večeře na svahu a následnému sjezdu domů?

Ubytování v typických horských chatách s relaxačními centry

Nabídka ubytování v typických horských chatách s roubením a prostornými terasami nadchne jak zamilované páry, tak větší skupiny. Většina hotelů a penzionů je vybavena relaxačními centry s bazénem, saunou a odpočívárnou. Dětské koutky a restaurace jsou samozřejmostí v téměř každém ubytovacím zařízení. K turistice, běžkám, snowboardingu a lyžování Val di Fiemme prostě patří.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Crowne Plaza Sheikh Zayed Road

Dubai, Spojené arabské emiráty
12.12.-17.12.2019
Polopenze
29 500 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář