Jak učit děti lyžovat správně?

V prvé řadě bychom samozřejmě měli myslet na bezpečnost. Vybíráme tedy pokud možno ski areály, kde jsou na děti nachystaní. Dětské koutky by měly být dál od velkých sjezdovek a pokud možno ohraničené minimálně ochrannou sítí. Děti pak na svah v žádném případě nepouštějte bez přilby a dalších ochranných prvků.

Důležité je také odhadnout rozpoložení dítěte. Některé bude nadšené již ve věku 2 let, jiné naopak nebude chtít lyžovat ani později. Dopřejte dětem čas! A když už to vypadá, že dítě bude lyžáky a lyže dobře snášet, nešetřete na lyžařské školičce.

Profi instruktoři přesně ví, jak na které dítě, mají své motivační aktivity a navíc dítě naučí základním lyžařským návykům. Naprostým základem je v prvé řadě umět bezpečně zastavit, pak až manipulace na vleku, obloučky a podobně. Za 2-3 hodiny si ale dítě tyto dovednosti bez problémů osvojí a vy si zcela jistě podobně jako já řeknete, že to byly nejlépe investované peníze.

Na kolik vyjde lyžařská školička?

Cca na 400 Kč/ 50 minut výuky. To není málo, zejména pokud připočteme ještě poplatek za vlek. Některé dětské školičky ale mají vleky vlastní, takže už s žádnými extra vynaloženými penězi počítat nemusíte.

Dobrý instruktor nejen že naučí dítě základům lyžování, ale probudí v něm také kladný postoj k tomuto zimnímu sportu. Vy ho už pak naučte zejména slušnému chování na svahu a odpovědnosti vůči ostatním lyžařům.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář