Jak zabezpečit váš dům, když odjíždíte na dovolenou

Chystáte se na dovolenou do zahraničí a bojíte se o váš dům, který necháte víceméně napospas po celou dobu, co budete pryč? Nikdy nevíte, co se v době vaší nepřítomnosti může stát, a proto je dobré se nad tímto zamyslet už s dostatečným předstihem. Po dobu co budete na dovolené, nad domem v podstatě nemáte kontrolu. Rozhodně není od věci domluvit se s někým z vašich známých, nebo příbuzných, aby dům chodili pravidelně kontrolovat. Na druhou stranu jistě nebudou ve vašem domě přebývat po celou dobu. Je tedy vhodné zabezpečit všechny přístupové cesty do domu.

Namísto klasických dveří můžete například vsadit na vchodové bezpečnostní dveře. Ty by měly ochránit dům před nechtěnými návštěvami. Pořídit se dají ve čtyřech různých bezpečnostních třídách. Pokud chcete, aby byly opravdu spolehlivé, měli byste se poohlédnout hlavně po dveřích ze třetí a čtvrté bezpečnostní třídy. Ty totiž mají odolat i útoku hrubou silou.

bezpecnostni dvereBezpečnostní dveře se samozřejmě vyrábí v různých provedeních, z různých materiálů, různě barevné, i různých stylů. Bezpečnostní dveře mohou být i protipožární, takže tím vlastně shrnete rovnou dva problémy a dvě potenciální hrozby.

Od věci také není postarat se o okenní otvory, ty jsou také velmi snadno dosažitelné, a tak jestliže se chystáte odjet pryč, můžete na sklo aplikovat bezpečnostní folii. Nikomu se asi kvůli dovolené nechce kompletně měnit zasklení oken v bezpečnostní sklo, to je samozřejmě pochopitelné. Bezpečnostní folii můžete však aplikovat i dodatečně. Sklo se po aplikaci folie dá rozbít mnohem hůř, než bez bezpečnostní folie.

Není to však jen problém, kterému byste mohli čelit, když se vrátíte z dovolené. Pravděpodobnost možnosti vloupání se do domu je stále celkem vysoká, a tak není od věci věnovat těmto opatřením stále velkou pozornost.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Haus Hasslacher - Apartmány

Mölltal / Ankogel, Rakousko
22.11.-25.11.2019
Bez stravy
824 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář