Jaro v italském Rimini-ráj pro děti

italie rimini

Ne že bychom byli tak otužilí, ale naskytla se nám možnost vycestovat v dubnu do Itálie. V Čechách teploty na zimní bundu, tady kolem dvaceti stupňů, což je zejména pro rodiny s malými dětmi doslova ideální. Asi 40 km dlouhá a desítky metrů široká pláž, která je tvořena převážně velmi jemným pískem, je dostatečným pískovištěm i pro opravdové fajnšmekry. Nezapomeňte dětem vzít lopatky, bábovky a kýblík na písek. Ovšem za 5 Euro seženete bábovky u každého stánku, které jsou otevřeny denně i mimo sezónu. Koneckonců stejně vás děti na nějaký ten nákup ulápnou.

Velkou výhodou je také fakt, že mimo sezónu nikdo neřeší přístup na pláž. Ano, od června do září je většina pláží soukromých, tedy platíte vstup. Za poplatek ale dostáváte taky jistý servis v podobě čistých toalet, sprch, převlékacích místností a podobně. Děti si přijdou na své na nespočtu hřišť.

Vyzkoušeli jsme snad všechna hřiště

Protože není teplota na koupání v moři a místních bazénů je opravdu poskromnu, zaměřili jsme se na dětská hřiště. Soukromá hřiště na plážích jsou vždy v podobném stylu. Plastový domeček, klouzačky a sem tam nějaký nevšední prvek. Pro děti zcela jistě dostačující. Hřiště jsou navíc přirozeně na písku, takže opět přichází ke slovu bábovičky.

Veřejná hřiště jsou v Rimini opravdu nápaditá. Ovšem dosti plná i mimo sezónu. Troufám si odhadnout, že o letních prázdninách tu bude na zajímavější herní prvky fronta. Další z důvodů, proč toto letovisko milujeme zejména mimo sezónu.

 

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Béke

Termální Lázně, Maďarsko
21.7.-23.7.2019
Polopenze
4 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář