Kolín nad Rýnem: město plné kultury, dlouhé historie a skvělé atmosféry

Kolín nad Rýnem je čtvrtým největším německým městem, které se rozkládá na obou březích řeky Rýn. Kolín se navíc pyšní více než dvoutisíceletou historií, ale zároveň je i moderním a důležitým městem. Toto město hraje totiž důležitou obchodní i průmyslovou roli, navíc je ale hlavním kulturním centrem celého Porýní, jelikož se zde nachází desítky muzeí a stovky galerií. Kolín nad Rýnem byl založen císařovnou Agrippinou, která v roce 50 povýšila zdejší osadu na město. O čtyřicet let později se pak město proměnilo v hlavní centrum provincie. Později zde vzniklo biskupství a ve středověku zde byla založena první univerzita a město se dále rozvíjelo, dokonce se stalo nejbohatším německým městem. Objev Ameriky pak bohužel přispěl k úpadku města, ale během průmyslové revoluce město opět nabylo své důležitosti. V roce 1942, během druhé světové války, byl Kolín bohužel značně poškozen při bombardování.

Kolín nabízí spoustu zajímavých míst k návštěvě

Dominantou je gotická katedrála, která je krásná nejen při pohledu zvenčí, ale i zevnitř. Po druhé světové válce byla katedrála téměř jedinou stavbou, která zůstala stát skoro nepoškozená. Nejen že je katedrála zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, ale zároveň se může chlubit tím, že je nejnavštěvovanější německou památou vůbec. V Kolíně dále najdete spoustu muzeí a galerií, z nichž nejoblíbenější je Muzeum čokolády Imhoff-Sollwerck, Muzeum německého sportu a olympiády nebo galerie Wallraf Richartzovo muzeum a muzeum Ludwig.

Skvělá atmosféra a spoustu možností ke kulturnímu vyžití dělá z Kolína ideální město na několikatýdenní jazykový kurz němčiny, spousta studentů toto město dokonce považuje za nejlepší město na kurzy němčiny v Německu. Studenti zde totiž během dopoledne mohou navštěvovat jazykovou školu a zdokonalovat si svoje znalosti němčiny a v odpoledních hodinách si pak můžou užívat všeho, co toto město nabízí. Výhodou je navíc možnost používat nově nabyté jazykové znalosti v praxi při každodenní interakci s místními. Zajímají-li vás jazykové pobyty v Kolíně, přečtěte si více informací o esl-jazykovky zde, tato společnost vám totiž bude skvělým a levným partnerem. Sami uvidíte, že domů se vrátíte se zlepšenou němčinou i se spoustou nových zážitků.

Foto:
http://www.flickr.com/photos/richbs/322487934/sizes/m/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/xjrlokix/8158950392/sizes/m/in/photostream/

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Crowne Plaza Sheikh Zayed Road

Dubai, Spojené arabské emiráty
12.12.-17.12.2019
Polopenze
29 500 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář