Která pojišťovna nabídne skutečně nejlevnější cestovní pojištění?

cestovani

Cestovní pojištění v ČR nabízí opravdu velké množství pojišťoven. Spousta lidí ale různé poskytovatele vůbec neřeší a na svou dovolenou se pojistí u své zdravotní pojišťovny. Někdy je to výhoda, jindy naopak výrazně prodělají. Rozdíly se totiž u týdenní dovolené pohybují až ve stovkách korun.

O tom, proč si zřizovat zdravotní pojištění a zda to vůbec má cenu, snad ani není potřeba diskutovat. Jednu věc si však ujasnit musíme. Spousta lidí si stále myslí, že je cestovní pojištění ochrání pouze v případě zdravotních potíží, akutního lékařského ošetření v zahraničí apod. To je ovšem omyl. Zpravidla se vztahuje rovněž na ochranu zavazadel, způsobení škody na majetku třetí osobě atd. Vše však záleží na konkrétním pojištění. U některých pojišťoven tohle dostanete v ceně, u jiných se připlácí. Cena prostě hraje prim.

Cestovní pojištění nejlevněji dostanete u své zdravotní pojišťovny

Jak již bylo řečeno, pojišťoven, které vás zabezpečí po dobu cesty do zahraničí, je mnoho. Ukazuje se, že nejlepší nabídku vám zpravidla poskytne vaše zdravotní pojišťovna, u níž jste vedení jako klienti. Pokud si vezmeme takový klasický příklad osmidenní dovolené u moře pro seniory, nabídky zdravotních pojišťoven jsou v průměru o 257 Kč levnější než u komerčních pojišťoven.

Výhodné cenové podmínky od zdravotní pojišťovny pochopitelně dostanete pouze za předpokladu, že jste jejím klientem. Lhát se v tomhle nevyplácí, pojišťovna si může vše snadno zjistit. Pokud se ve webovém formuláři uvedete jako klient dané pojišťovny a uzavření pojištění proběhne bez problému, ještě to neznamená, že máte vyhráno. Smlouva by mohla být neplatná, takže v případě potíží byste nedostali ani korunu. Řešením může být změna zdravotní pojišťovny, i když měnit ji pouze kvůli cestovnímu pojištění většinou nemá smysl. Je potřeba si prostudovat její podmínky a podívat se, zda je i v dalších ohledech lepší než vaše stávající pojišťovna.

Úplně nejlevnější je cestovní pojištění u Oborové zdravotní pojišťovny

Ze srovnání 24 zdravotních i komerčních pojišťoven vyšla nejlépe, co se týče cestovního pojištění, Oborová zdravotní pojišťovna (OZP). Osmidenní dovolená v Evropě u moře pro dva dospělé a dvě děti vyjde na 112 korun. Tato částka je přitom hodně pod průměrem, který činí přes čtyři stovky, a nejdražší nabídka je dokonce o 555 Kč dražší než u OZP.

Zajímavá je také nabídka OZP pro juniory do 26 let a seniory nad 60 let. Ti mají cestovní pojištění úplně zdarma. Pro studenty tuto akci nabízí ještě jedna zdravotní pojišťovna, jenže musí se prokazovat průkazem studenta na pobočce. Pokud jde o seniory, těm většina pojišťoven cenu spíš zvyšuje, jelikož je u nich vyšší pravděpodobnost zdravotních potíží. Jestliže rádi cestujete, mějte na paměti i nabídky cestovního pojištění, až budete váhat, jakou zdravotní pojišťovnu je nejlepší mít.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartement Waldhof

Mölltal / Ankogel, Rakousko
21.11.-25.11.2019
Bez stravy
1 764 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář