Last minute dovolená

Podle řady cestovních kanceláří a agentur aktuální poptávku po zájezdech ovládají last minute nabídky. S nákupem dovolené totiž Češi vyčkávají opravdu až na poslední chvíli a to bez ohledu na přebranost nabídek. Nejvíce jdou na odbyt destinace Turecko, společně s Chorvatskem a Bulharskem, Itálií, Egyptem a Řeckem.

Ačkoli objednat last minute je možné zpravidla 3 týdny před odletem, lidé se rozhodují co nejpozději, protože vyčkávají, zdali se zájezd ještě nezlevní. Krom finanční situace je u zájemců rozhodující také fakt, že těsně před odjezdem nebo odletem budou mít jistotu, že si budou moci vzít v práci dovolenou. Případný nákup odkládají navzdory riziku přebranosti nabídek.

Sleva na dovolenou 30%

alanyaLetní zájezdy jsou až o 30 % levnější. Zdaleka nejoblíbenější jsou čtyřhvězdičkové až pětihvězdičkové hotely s polopenzí nebo all inclusive. Obecně platí, že čím později zájemci zájezd zakoupí, tím vyšší je sleva. Je nutné počítat s tím, že ačkoli je cena pro zákazníka nejdůležitější, ne vždy se v last minute nabídce vyskytují kvalitní hotely, jelikož se jedná o doprodej posledních volných kapacit. Takže zákazník musí volit vždy poměr cena a kvalita. Zájezdy last minute jsou v prodeji od května. Touto formou se v Česku ročně prodá 40 % dovolených, tedy přibližně 900 tisíc zájezdů.

Last minute Tureckodivadlo

Ačkoli sezóna teprve začíná, oproti loňsku zaznamenaly cestovní agentury zvýšení prodeje někdy až o 15 %. Největší zájem je tradičně o Tureckou riviéru. Zejména o pobyty na Turecké riviéře spojené s pobytem v termálních lázních a výletem na Pamukkale v jihozápadním Turecku. Nejvíce zahraničních dovolených stráví Češi letos stejně jako vloni v Chorvatsku. Velký zájem je o Turecko, Bulharsko a Itálii. Svou pozici si opět získává Egypt, navzdory riziku stávek a demonstrací. Ačkoli je levnější i Řecko, zatím o něj není taková poptávka.

TZ TopFly.cz

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Traunbachhäusl

Bavorsko, Německo
25.1.-1.2.2020
Snídaně
7 673 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Jeden komentář “Last minute dovolená”

  1. […] zdroj: Last minute dovolená | Pár tipů, kam na dovolenou […]

Přidej komentář