Letošní sezona v Muzeu Mattoni se těší obrovskému zájmu výletníků

Od samotného otevření Muzea Mattoni ve zrekonstruovaném Löschnerově pavilonu se stálá epozice, mapující začátky a celou historii slavné značky minerálních vod Mattoni, setkává s velkým úspěchem u návštěvníků z celé republiky. Těsně po začátku letošní sezony v dubnu přivítali v Kyselce 4 000. návštěvníka a nyní se těší dokonce na 10 000. vydanou vstupenku. Od dubna do října je otevírací doba každý den kromě pondělí v čase od 9 do 17 hod.

Citlivě a vkusně provedenou stálou expozici muzea pro tuto sezonu doplňuje také výstava originálních kostýmů ze seriálu Já, Mattoni. Tu připravila přímo jejich autorka – kostýmní výtvarnice Andrea Králová a mapuje odívání od poloviny 19. století do roku 1910.

K oblibě Muzea Mattoni jistě přispěla také možnost dopravy do Kyselky historickým motorákem z Karlových Varů. Vlak zvaný Singrovka mohou lidé využít každou sobotu až do konce letních prázdnin. Pro ty, kdo raději zvolí cestu autobusem je po celé léto připravena přímá linka z Karlových Varů do Kyselky každý víkend, čtyřikrát denně.

Z muzea se pak ti zdatnější cestovatelé mohou vydat vzhůru na nedalekou znovuotevřenou rozhlednu Bučina.

V muzeu je možné, jako na každém správném výletním místě, zakoupit turistické vizitky a nálepky do turistického deníku.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Haus Hasslacher - Apartmány

Mölltal / Ankogel, Rakousko
5.3.-10.3.2020
Bez stravy
1 373 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář