Moravský kras-co musíte vědět

Již od roku 1956 je Moravský kras chráněná krajinná oblast, která nabízí spoustu pamětihodností i přírodních úkazů, které rozhodně stojí za to vidět. Jak již název napovídá, můžete zde vidět neuvěřitelné množství krasových úkazů, dokonce nejvíc u nás. Většinou je můžeme pozorovat díky zpřístupněným jeskyním. Mnoho složitých jeskynních labyrintů ale není pro návštěvníky zejména kvůli bezpečnosti, přístupných. Význam této nejstarší chráněné oblasti na Moravě je tedy neoddiskutovatelný.

Mnoho jeskyní ale nenabízí jen a pouze unikátní krasové jevy, ale také starobylé rytiny a pozůstatky dávno vyhynulé fauny a flory.

Jeskynní systémy jsou natolik rozsáhlé, že je rozhodně nezvládnete projít za jeden den. Tím se dostáváme k ubytování. Samozřejmě máte spoustu možností od vyhlášených hotelů až po ubytování v soukromí. My ale máme pozitivní recenze na 2 penziony, o kterých se dozvíte níže. Nyní se pojďme zaměřit na Dům přírody, který také při svých toulkách po jihomoravském kraji nesmíte minout. A to zejména, pokud cestujete s dětmi. Unikátní projekt za miliony korun totiž nenásilnou formou popisuje právě Moravský kras jako takový včetně historie. Zábavnou formou tak můžete naučit děti, jak vznikají krápníky. Jak rostou, jaký je rozdíl mezi stalagmity a stalagtity a podobně. Samozřejmě se zde dozvíte vše o chráněných rostlinách a živočiších, kterých v lokalitě rozhodně není málo. Budete tedy s přehledem vědět, na co se při svých toulkách zaměřit.

Možná vás překvapí, že přístupné jeskyně ročně navštíví stovky tisíc turistů

karstMéně už budete překvapeni, že zdaleka nejvyhledávanějším přírodním úkazem je propast Macocha. Bez mála hloubka 140 metrů nenechá klidným snad vůbec nikoho.

Jak již bylo řečeno, abyste si oblast Blanska a Brna mohli do sytosti užít, budete se zde muset ubytovat. Navštívit tuto chráněnou krajinnou oblast na jeden den totiž vůbec nemá smysl. Punkevní jeskyně, Kateřinské jeskyně i Macocha, prostě je z čeho vybírat.

Pokud chcete bydlet opravdu malý kousek od většiny zajímavých míst, doporučujeme Penzion Macocha, který nabízí pohodové ubytování v nově vybavených dvou a čtyřlůžkových pokojích. Blansko nabízí ubytování v penzionu Karst, který je úžasným spojením kvalitního ubytování za super ceny.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Öko Holz-Blockhaus Hasslacher

Mölltal / Ankogel, Rakousko
26.1.-2.2.2020
Bez stravy
2 329 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář