Nejlepší atrakce v německém Legolandu

Samozřejmě záleží na tom, jak velké děti máte. Cca od velikosti 120 cm smí děti všude po vlastní ose. Pro děti od 80 či 100 cm je možné valnou většinu absolvovat s rodiči. Děti mladší jednoho roku pak nesmí téměř nikam, ani na miniaturní mašinku v Duplo vesničce. Od 3 let jsou autíčka, od 2 let lodičky. S mladšími dětmi výlet do Legolandu opravdu nemá smysl. Pokud jste milovníky lega, jistě znáte jednotlivé řady. I takto je rozdělen celý Legoland. Například Lego city nebo Friends. Tyto a další řady mají svůj plácek v Legolandu, je zde obchod i restaurace v tomto stylu.

Svět miatur – Miniland

Hned u vstupu v centrální části najdete světové architektonické skvosty zmenšené v měřítku 1:20. Je zde vše od mrakodrapů v Dubaji až po Benátky s funkčními kanály, po kterých se prohání lodičky. Většina miniatur je interaktivních, stačí zmáčknout čudlík a čekat, co se bude dít. Modely ze statisíců kostek nadchnou malé i velké.

svet miniatur v legolandu

Létající loď

Pro větší děti a rodiče bez pochyby největší zážitek. Loď je totiž spuštěna z 12m vysokého srázu vodním kanálem dolů. Pokud máte rádi adrenalin a nevadí vám menší sprška, tato atrakce je opravdu nezapomenutelná. Nejen cesta dolů, ale i nahoru je velmi zajímavá. Nechybí zde lego masožravá rostlina, pavouci a v neposlední řadě také dinosaurus, který plive vodu.

letajici lod v legolandu

Ninjago letadla

Hrůzostrašná atrakce pro velké děti a dospěláky. Rameno krouží všemi letadly a vy máte ještě možnost křídly korigovat vlastní let. Můžete tak klidně letět celou dobu hlavou dolů. Komu bývá špatně, tuto atrakci určitě nedoporučujeme. Pro velké děti doporučujeme také horské dráhy.

lego ninjago legoland

Podmořský svět

Krátká pohádka a následně menší i obří slané akvárium, kde se prohání nejen exotické rybky, ale také třeba žralok a rejnoci. Krom rybiček a mořských koníků můžete obdivovat také lego modely ponorek a další. Krom slaných zde najdete i sladkovodní akvária. Uvnitř je vyhlídková kopule, takže vám určitě nic neunikne.

podmorsky svet v legolandu

PRO NEJMENŠÍ: Duplo vesnička, Safari, Kánoe

Duplo vesnička je zejména pro nejmenší s velkým množstvím skluzavek a malou mašinkou. Zde najdete také rodinné toalety s dětským mýdlem, přebalovákem a vlhčenými ubrousky. Zde je také Hipp obchod s příkrmy i kosmetikou, dětským koutkem, mikrovlnkou a vším potřebným pro nejmenší. Nedaleko jsou autíčka, která projíždí africkou savanou. K vidění jsou sloni, zebry, opičky a další zvířátka, která se mnohdy hýbají. I tato atrakce pro malé děti určitě stojí za návštěvu. Hned naproti pak je kánoe. I malé děti jedou samy, rodiče jsou vedle loďky.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Beach Hotel Sharjah

Sharjah, Spojené arabské emiráty
22.10.-24.10.2019
Snídaně
13 390 KČ

Pobytové, U moře, Nízká záloha
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, Hodnocení­: 8.5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář