Nejvznešenější republika San Marino

san marino

Ano, takto zní v pravém překladu celý název vnitrozemského Serenissima Repubblica di San Marino. Jde o jeden z nejmenších států na světě, který je nejen že obklopen Itálií, ale hranice byste navíc těžko hledali. Mluví se zde Italsky a platidlem je Euro, takže rozdílů oproti Itálii moc nenajdete. Tedy až na vlajku a SPZ vozidel. San Marino je nádherný kus kopcovité země, který rozhodně stojí za vidění!

Lanovkou nebo autem

Třebaže nejde o největší město tohoto státečku, je hlavní město San Marina se stejným názvem asi nejvyhledávanější destinací. Jeho pamětihodnosti jdou vidět ze širokého okolí a asi si dokážete představit ten výhled shora. Krákat se pěšky nebo na kole do historického centra města San Marina jen nad lidský výkon. Ovšem ne že bychom nějaké cyklisty nepotkali. Na kopec s historickým centrem vede lanovka, ale také slušná silnice. V zimě je zde povinná zimní výbava. Ale od jara do podzimu se sem dostanete naprosto běžným způsobe. Zaparkovat můžete na četných parkovištích nebo vyjet nejvýše, co se dá. Zde pak zaparkujete jen pokud budete mít štěstí. Cena parkovného není nijak závratná, asi 2 Eura na hodinu.

San Marino je sice závislé na cestovním ruchu, přesto se jedná o stát s nejstabilnější ekonomikou vůbec. Většina lidí je zaměstnána ve službách. Ostatně restaurace a bary jsou na každém kroku stejně jako obchůdky se suvenýry, šperky, ale i zbraněmi.

Co je zde k vidění a jakou má městečko historii se dozvíte v některém z následujících článků.

mesto san marino

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Haus Hasslacher - Apartmány

Mölltal / Ankogel, Rakousko
22.11.-25.11.2019
Bez stravy
824 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář