Nenechte si ujít možnost vidět zblízka největší kozí farmu v České Republice!

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství připravilo 5. ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na propagaci českého zemědělství, venkova a regionálních potravin. Třetí akce z cyklu pěti slavností se bude konat 8. 8. 2015 od 10 do 16 hodin na Kozí farmě Pěnčín v okrese Jablonec nad Nisou.

Nenechte si ujít možnost vidět zblízka největší kozí farmu v České Republice! Na rodiny s dětmi se v Pěnčíně těší přibližně 500 koz a 500 oveček. Farma se pyšní zejména českými plemeny koz, ale chovají také unikátní kozy búrské, které jsou původem z Afriky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout skot plemene Charolais a Limousine, pávy, lamy, prasátka a další venkovská zvířata. O kvalitě zdejších mléčných výrobků svědčí například ocenění Výrobek roku a Regionální potravina Libereckého kraje z let 2010 – 2015. Roku 2012 získala Kozí farma Pěnčín titul Farma roku udělovaný Asociací soukromého zemědělství ČR.

Pro rodiny s dětmi je připravena spousta her a kvízů o farmaření a chybět nebude ani tradiční farmářský trh s lokálními potravinami, kuchařská show s potravinami, které se pyšní známkou kvality Klasa, a mnoho dalšího. Na své si přijdou i dospělí návštěvníci, kteří si mohou vyzkoušet své dovednosti na simulátoru dojení krávy či jízdy na býkovi. O hudební program se postará bluegrassová kapela Nudličky. Vstup na akci je zdarma.

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov a hlavně dětem ukázat zajímavější možnost trávení volného času, než v obchodních centrech nebo u počítačů. „Chci všechny pozvat na akce Farmářských slavností, aby hlavně rodiče s dětmi viděli, jak vlastně dneska podnikání v zemědělství a život sedláků vypadá.  Stále více lidí totiž chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit,“ zve na akce ministr zemědělství Marian Jurečka. Cílem je přiblížit veřejnosti život našich sedláků a ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání.

www.farmarskeslavnosti.cz

Adresa: Kozí farma Pěnčín, Pěnčín 60, Bratříkov 468 21 (okr. Jablonec nad Nisou)

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Haus Hasslacher - Apartmány

Mölltal / Ankogel, Rakousko
5.3.-10.3.2020
Bez stravy
1 373 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář