Parky Alameda Apodaca a Marqués de Comillas v Cádizu

parky cadiz

Cádiz vás okouzlí také procházkami. Můžete se donekonečna procházet malebnými uličkami historického centra, nebo se vydat na cestu kolem pobřeží. Díky vyvýšeným zdem a hradbám budete mít doslova moře jako na dlani. To využívá také velmi mnoho místních rybářů. Čerstvější mořské plody už si snad ani dát nemůžete. Po cestě vás navíc zaujmou překrásné parky plné inspirativní zeleně, obřích stromů a altánů porostlých kvetoucími popínavkami. V parcích najdete zeleň ze španělských cest z dob dávno minulých.

Promenáda je vhodná na procházky, i pro běžce, navíc jde o krásnou procházku kočárkem. V podstatě obejdete půl města, nasajete atmosféru a užijete si vlhký mořský vzduch, který i v parném létě udělá z procházky opravdu příjemnou záležitost.

Obří fíkusy

Majestátní stromy vyrazí dech i ostřílenému botanikovi. Jsou prostě nádherné, nepopsatelné. Dá se jít až přímo k nim, pohladit jejich strukturovanou kůru a v neposlední straně se s tímto majestátem vyfotit.

Dlážděné cestičky

O Cádizu jsme toho napsali už mnoho. Úzké kamenné uličky najdete všude v historickém centru. V parcích jsou cestičky dlážděné různě barevnými dlažebními kostkami. To ještě podtrhuje kouzlo celého prostoru. Architekt Juan Talavera citlivě skloubil přírodu, barvy i tvary a materiál (keramiku, kovová zábradlí a lampy, cestičky do kruhu i čtverců).

Fotogalerie:

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Béke

Termální Lázně, Maďarsko
21.7.-23.7.2019
Polopenze
4 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář