Podzim a vinobraní na jižní Moravě

ochutnavka vinobrani

Podzim klepe na dveře a s ním i spojené vinobraní na jižní Moravě, které je pravidelně každý rok pořádáno. Spadané listí, kabáty, dlouhé šály, horká čokoláda, prvotřídní káva a především vynikající víno. To vše patří ke správnému podzimu. Tak si zpříjemněte pochmurné počasí podzimních měsíců a vyrazte na vinobraní, kde víno poteče proudem.

Pálavské vinobraní

Pálava je pomyslným srdcem všech vynikajících moravských vín. V tomto duchu se také nese Pálavské vinobraní, které proběhne 8. – 10. 9. 2017 ve vinařském městě Mikulov. Hudba, zábava, dobré jídlo a především moravské víno je samozřejmostí. Bohatý program od rána až do večera vás okouzlí a rozhodně se nebudete nudit. Nebude chybět ani doprovodný program pro děti, včetně návštěvy a prohlídky místního zámku. Rozhodnete-li se pro návštěvu Pálavy, pak nesmíte zapomenout ani na návštěvu historického centra a dalších krásných míst Mikulova. Těšit se můžete na zajímavé historické skvosty jako je Dietrichsteinská hrobka, židovský hřbitov, Kozí hrádek a již zmíněný zámek Mikulov, který se stal dominantou města. Samozřejmostí je kvalitní ubytování, kde strávíte ničím nerušenou noc. K dispozici je vám hotel i penzion v Mikulově, kde se budete cítit jako doma. Tak pojďte balit!

Valtické vinobraní

O chvíli později vás do světa vína zavede Valtické vinobraní, které se koná 6. – 7. 10. 2017 na Náměstí svobody a v areálu vinařství CHATEAU VALTICE. Budete moci ochutnat vynikající moravské víno, burčák, dobré jídlo a zábavu spojenou s hudbou a tancem. Bohatý kulturní program spolu s moravským vínem se postará o to, aby byl podzim o něco barevnější. Zůstane-li vám trochu času, nezapomeňte na návštěvu celého Lednicko-valtického areálu, který je zapsán na seznamu památek UNESCO. Tam můžete spatřit Nejdecký mlýn, Janův hrad, zámek Lednici nebo Chrám Tří Grácií. Dominantou areálu je minaret, který se tyčí v zámeckém parku Lednice. Abyste si pobyt maximálně užili, nezapomeňte ani na komfortní ubytování, kde na noc složíte hlavu. Vyberte si penzion na Pálavě s krásným výhledem na zajímavé historické památky či do malebné okolní krajiny, která vás přímo očaruje.

Podzim je krásné období, které přímo vybízí ke trávení víkendu spojeného s vínem. Pro tento účel jsou ideální vinobraní, kde spojíte vynikající moravské víno a jídlo spolu se zábavou a hudbou. Ani v těchto podmínkách však nezapomínejte na kvalitní ubytování. Zarezervujte si včas pokoj v některém z místních penzionů, kde si užijete příjemnou noc po náročném vinném dni. Tak na zdraví!

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartementhaus Zraunig

Mölltal / Ankogel, Rakousko
23.1.-28.1.2020
Bez stravy
1 594 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář