Poloostrov Akamas-nejzápadnější cíp ostrova Kypr

Pokud se v létě vydáte na Kypr a nemáte zrovna chuť proplétat se davy turistů, navštěvovat přelidněná a komerční místa vypravte s na poloostrov Akamas. Jedná se o nejzápadnější část ostrova Kypr a nadchne vás zejména, pokud milujete nádhernou, jakoby nedotčenou přírodu. Poloostrov leží na sever od Agios Georgios a Pegeie. Poloostrov nese své jméno podle bájného hrdiny Akamasa, který byl Theseovým synem. Na ostrov prý zavítal po návratu z trojské války a založil zde město Akamatis. Archeologové do dnes po tomto místě pátrají.

Na své si přijdou nejen turisté

Tato tajuplná krajina, do svých končin láká především dobrodružné povahy a milovníky pěší turistiky. Pokud se hlouběji zajímáte o faunu a flóru, budete se tu cítit jako v ráji. Příroda je zde opravdu bohatá a najdete zde přes 600 druhů rostlin a 200 druhů zvířat.

Akamas rybyMalebné pobřeží je bohatě členěno nádhernými písčitými zátokami, ve kterých můžete zakotvit loďkou. Můžete buď část pobřeží projet po moři a kochat se z loďky, či plavidlo někde zaparkovat a vydat se na pěší průzkum na vlastní pěst. Koupání v moři je nezapomenutelným zážitkem, díky tomu, že je oblast nedotčená civilizací, je zde voda křišťálově průzračná. Tato místa však dříve vůbec opuštěná nebyla. Dříve se zde rozprostírala řecká a římská města, dokonce i byzantská sídla.

Právě z těchto dob tu nacházíme pozůstatky. Například v lese Meleti narazíte na zříceninu byzantského kostela, v okolí mysu Drepano zase najdete rozvaliny byzantské baziliky a dávného přístavu.

V přístavu Latsi se nachází bod, ze kterého vyplouvá výletní loď podél pobřeží poloostrova. Latsi je rybářským rájem. Právě rybáři se tu snaží přes den nalovit co nejvíce darů moře, které po večerech zpracovávají místní restaurace. Pochutnat si tu můžete na výtečných rybích specialitách.

Za zmínku stojí také mys Arnaoutis, kde se nachází vrak lodě, která zde na mělčině ztroskotala, a maják. Toto místo také přitahuje potápěče, kteří zde v hlubokých trhlinách mohou pozorovat nádherné chobotnice. Tato oblast má nesmírné kouzlo. Zavítáte-li tedy na tento poloostrov, určitě ji neopomeňte navštívit.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

DOM PEDRO + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
24.5.-7.6.2019
Polopenze
19 180 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3
INVIA.cz

Přidej komentář