Používejte slovník cizích slov, budete více rozumět a obohatíte si slovní zásobu

slovnik cizich slov

Člověk by neměl používat cizí termity, když je nezná suterénně nebo není v bobré konvici, protože je zde veliké rizoto, že to skončí katastrálním fiatem. Asi už jste tuto profláknutou poučku o tom, že používaní cizích slov může být ošemetné, někdy slyšeli. Bát se termínů ale není potřeba. Když si totiž nejste jistí významem nějakého slova, stačí zavítat do slovníku cizích slov a hned máte jasno. Pokud si tedy z dovolené přivezete nějaký zajímavý výraz, nic vám nebrání použít ho ve větě vždy správně.

Hledejte termíny odkudkoliv

Možná si ani neuvědomujete, kolik se kolem nás dnes vyskytuje slov, kterým nemusíte rozumět. Ať už jste v práci, sledujete večerní zprávy, jste na dovolené na druhém konci republiky, nebo jen sedíte s přáteli v hospodě, vždy vás může někdo překvapit odborným termínem, u kterého prostě nevíte, co znamená. V takové chvíli přichází na řadu právě slovník cizích slov. A protože se do jeho široké databáze můžete díky moderním technologiím podívat prakticky odkudkoliv, nástrahy všech zmíněných situací snadno zvládnete překonat.

Více slov, lepší komunikace

Používání slov, která nejsou v naší přirozené mluvě běžná, může váš projev učinit mnohem sofistikovanějším. Jen co do své slovní zásoby zařadíte výrazy, které jsou k dohledání ve výkladovém slovníku, můžete u vašich přátel velmi stoupnout. Pro ty, kteří rádi poučují jiné o své pravdě, je to také dobrá zpráva. Čeština je totiž extrémně bohatá na podobně znějící slova, která však mají zcela odlišný význam. Přesvědčit jste se o tom koneckonců mohli hned na začátku článku.

Žádné nové slovo vás nedostane

Slovník cizích slov je v dnešních časech vítaným společníkem ve vaší kapse, respektive uvnitř vašeho chytrého telefonu. Častokrát jste již jistě setkali s tím, že bylo potřeba explicitní vyjádření, avšak ten správný výraz vám na jazyk ne a ne přijít. Český jazyk je totiž plný zastaralých výrazů, slov nově vznikajících, nebo přejatých z jiných jazyků. A některá z nich nelze nahradit jiným synonymem. Pozitivní ale je, že ve výkladovém slovníku se nachází všechna.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Beach Hotel Sharjah

Sharjah, Spojené arabské emiráty
22.10.-24.10.2019
Snídaně
13 390 KČ

Pobytové, U moře, Nízká záloha
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, Hodnocení­: 8.5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář