Pozvánka na 4. ročník oslavy kávové kultury

V sobotu a neděli  10. a 11. října 2015 vždy od 10 do 18 hodin se v Národním zemědělském muzeu v Kostelní ulici na Letné se uskuteční 4. ročník Prague Coffee Festivalu pod záštitou ministra zemědělství ČR pana  Mariana Jurečky. Vstupenky je možné zakoupit online na coffeefest.cz či tištěné v kavárně Original Coffee (Praha 1). Jednodenní vstupenka stojí 250Kč. V ceně jsou zahrnuty všechny ochutnávky kávy a program festivalu (zdarma). Na stejné webové stránce je možné se přihlásit na workshopy či cupping. Prague Coffee Festival je druhým rokem pořádán Coffee Embassy z.s., která si klade za cíl propagaci kávové kultury a seznamování široké veřejnosti s tématy týkajícími se kávy, jejích pěstitelů, zpracovatelů a nových trendů v tomto oboru.

Festivalový program nabídne dohromady osm barů s kávou jak z českých, tak i zahraničních pražíren. Návštěvníci tedy mohou navštívit čtyři espresso bary a čtyři bary s kávou připravenou alternativními metodami. Další možností ochutnávky budou samozřejmě také řízené degustace, tzv. cuppingy.

Návštěvníci se kromě toho mohou těšit na workshopy domácí přípravy či jak rozlišit rozmanité chuti kávy. Vzácný host Miguel Mateo Sebastian z Manos Campesinas bude v rámci sobotních i nedělních přednášek mluvit o tom, jak probíhá obchod s kávou v Guatemale. Dalším váženým hostem bude po oba festivalové dny Brit Steven Leighton z Has Bean Coffee, který bude přednášet na téma marketing kávy.

Přednáškový program zakončí diskuze majitelů českých i zahraničních pražíren moderovaná Danielem Kolským (mamacoffee) s hosty, kteří budou zastupovat pražírny jako např. The Barn (Německo), Casino Mocca (Maďarsko) či Climpson and sons (Velká Británie). O hudbu se během festivalu postarají DJ Gadjo a DJ Cabaret Manana. V sobotu večer proběhne v Café Jedna ve Veletržním paláci Coffee Party, kam jsou zváni všichni bez výjimky.

coffeefest

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Traunbachhäusl

Bavorsko, Německo
25.1.-1.2.2020
Snídaně
7 673 KČ

Doprava: Vlastní
INVIA.cz

Přidej komentář