Pozvánka na výstavu Floria Podzim v Kroměříži

Podzimní etapa výstavy pro zahradníky a zahrádkáře se chystá ve dnech 6. až 9. října (vždy v čase 9.00–17.00) na výstavišti Floria Kroměříž. Součástí akce bude i expozice bonsají a kamenů suiseki. Návštěvníky čtyřdenní expozice čeká také bohatý doprovodný program a navíc možnost pořídit si potřeby pro dům a zahradu.

Největším lákadlem je sedmnáctý ročník Mezinárodní výstavy bonsají a kamenů suiseki České bonsajové asociace, který se koná pod záštitou japonského velvyslanectví. „Lidé si budou moci prohlédnout bonsaje, které přivezou pěstitelé například z Polska, Slovenska, Maďarska, Litvy či samozřejmě od nás. Pro všechny zájemce bude k dispozici tvarování bonsají, budou se konat přednášky a poradenství. Navíc si budou moct pořídit vlastní rostlinu,“ popisuje manažer Florie Podzim Vojtěch Zahradník.

Příznivce květin potěší expozice okrasných dýní a chryzantém, které budou moci příchozí obdivovat v mnoha podobách. „Členové Českého zahrádkářského svazu Kroměříž zase předvedou své nejlepší letošní výpěstky. Zároveň připraví koutek pro šikovné ruce malých zahrádkářů, kteří si budou moci vyrobit něco pro radost,“ říká Vojtěch Zahradník. Nejmladší návštěvníky zároveň potěší možnost navštívit venkovní část Dětského světa nebo výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Po oba víkendové dny se na volné ploše uskuteční drakiáda, v sobotu tam navíc bude pro děti závod králičí hop.

Tématem Florie Podzim budou i jablka. „Pro příchozí chystáme moštování jablek a také ukázku toho, jak se dělal mošt za časů našich babiček. Navíc se budou moci zúčastnit soutěže o nejlepší štrúdl. Stačí, když ten svůj přinesou do neděle 9. října do 12 hodin k nám na výstaviště,“ prozrazuje Vojtěch Zahradník. V průběhu akce se uskuteční i první ročník Floria koštu slivovic a pálenek, ty nejlepší vyhlásí Jožka Šmukař a Milan Pitkin v pátek 7. října.

Doprovodný program se ponese hlavně v duchu hudby. Ve čtvrtek vystoupí Moravanka, na kterou navážou v pátek Jožka Šmukař s Milanem Pitkinem. Sobota bude patřit Charitě dětem. Ta na pódium přivede například operního pěvce Milana Suleje, taneční skupinu z dětského domova v Kroměříži nebo fakíra Petra Kozáka, celým programem provede Anife Vyskočilová. Neděli uzavře koncert Evy a Vaška.

„Celá výstava je jako vždy prodejní, lidé si tedy budou moci pořídit nejrůznější květiny a cibuloviny, ovocné a okrasné stromy a keře, zahradní techniku a další věci potřebné pro dům a zahradu,“ doplňuje Vojtěch Zahradník.

Vstupné:

  • Dospělí 90 Kč
  • Rodinné vstupné 200 Kč
Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Öko Holz-Blockhaus Hasslacher

Mölltal / Ankogel, Rakousko
26.1.-2.2.2020
Bez stravy
2 329 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář