Připravte vaše tělo na letní sportovní výkony

Baví vás sportovní aktivity a chcete stále zlepšovat vaši kondičku? Léto k výletům a sportovním aktivitám doslova vybízí. Možná i vy plánujete dovolenou na kole, pěší túru, víkend s bruslemi nebo lezecké výpravy. Abyste se na svoje tělo mohli stoprocentně spolehnout, je třeba začít s včasným a dostatečným tréninkem. Na to, aby tělo zvládlo náročný fyzický výkon, je nutná určitá doba, po kterou si tělo bude pomalu zvykat. Podcenit byste však neměli ani stravu!

Lehká a zdravá strava je základem každého sportovce. Zapomínat byste však neměli ani na pravidelný přísun masa. Jestliže jste aktivní sportovec, měli byste věnovat pozornost i tomu, o co si vaše tělo samo říká. Pokud se chcete cítit ještě lépe, je vhodné klasické pokrmy obohatit o doplňky stravy.

KackaVelmi oblíbené jsou tzv. gainery, což jsou práškové nápoje, které rozpouštíte ve vodě či mléku. Gainery zásobují tělo látkami potřebnými k růstu svalové hmoty. Jedná se hlavně o bílkoviny, sacharidy, ale i vhodné tuky. Tyto produkty by měli používat pouze sportovci, jejichž tréninky jsou dostatečně intenzivní. Pokud by tomu tak nebylo, hrozí vám nechtěné přibývání na váze – bohužel však ne svalů.

Podobné výsledky přináší i creatin. Přispívá k urychlení výsledků, které cvičení dlouhodobě přináší – tedy nárůst svalové hmoty a větší sportovní výkony. Přitom se nejedná o žádné zakázané látky. Kreatin je jedním z nejpopulárnějších doplňků pro sportovce.

Proteinový nápoj je absolutní nutností. Dostatek bílkovin je zkrátka potřeba pro růst svalové hmoty. Jestliže ve vašem těle není dost bílkovin, svaly vám prostě nenarostou. Proteiny napomáhají i k celkové regeneraci těla po sportovním výkonu.

KatkaDoplňky stravy pro sportovce vám v žádném případě neublíží. Jestli chcete, aby tělo správně pracovalo a dobře se regenerovalo, určitě si některé z nich pořiďte. Ať už se snažíte zhubnout, nabrat svaly či vyrýsovat postavu. Pro každý případ najdete vhodné doplňky, které vašemu tělu pomohou v mnoha směrech.

Poraďte se s odborníky na výživu ve zdraviafitness.cz
Nabizi více než 40 výrobců, vše skladem, na druhý den zboží u Vás.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Rethymno Mare Royal

Kréta, Řecko
24.7.-28.7.2019
All Inclusive
19 990 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení­: 7.6
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář