Proč je důležité mít cestovní pojištění a kde ho sjednat výhodně?

Cestovní pojištění by mělo být věrným společníkem každého cestovatele, který vyráží za hranice České republiky. Jestliže si myslíte, že vám stačí jen základní zdravotní pojištění, které si platíte, jste na velkém omylu, který vás může dostat do velkých finančních problémů. Běžné zdravotní pojištění se totiž vztahuje jen na lékařské ošetření v ČR. Cestovní pojištění je potom jeho alternativou, pokud vyrážíte do zahraničí. Ceny lékařského ošetření v cizině se mohou vyšplhat i do milionů korun, takže bez pojištění byste mohli takovou sumu splácet třeba do konce života. Jak poznat dobré cestovní pojištění a kde koupit nejvýhodněji?

Léčebné výlohy a podmínky smlouvy stojí na prvním místě

ergoPokud si sjednáváte cestovní pojištění, musíte si dát pozor na dvě základní věci – je to výše léčebných výloh a spolu s nimi i podmínky, za kterých se pojistka na jejich krytí vztahuje. Obecně platí, že čím vyšší léčebné výlohy jsou, tím lépe pro vás. Nutné je, abyste se pojistili na činnosti, které budete na dovolené provádět. Pokud budete sportovat, na daný sport si sjednejte připojištění. Pokud byste ho neměli a při sportu se zranili, pojišťovna by nemusela ošetření zaplatit. Dobře si tedy přečtěte podmínky smlouvy, ve kterých zjistíte, na jaký druh ošetření se pojistka vztahuje. Jestliže cestujete letadlem či autobusem na delší vzdálenost, určitě se vyplatí i levné cestovní pojištění zavazadel a je vhodné si sjednat také pojištění odpovědnosti. To vás kryje v případě, pokud vy způsobíte druhé osobě škodu na zdraví nebo na majetku.

Přes internet je to mnohdy levnější

U většiny tuzemských pojišťoven je možné sjednat cestovní pojištění online. Při této formě sjednání také většina z nich nabízí slevy. Na pojištění můžete ušetřit i tak, že ho u jedné pojišťovny sjednáte pro více osob. Ještě než smlouvu podepíšete, proveďte si srovnání nabídek. Pomoci k tomu mohou online kalkulačky cestovního pojištění. Kompletní informace o cestovním pojištění najdete v této rubrice.

Díky zavčas vyřízenému cestovnímu pojištění si budete moci užít bezstarostně vaši dovolenou. Našim tipem pro vás, je cestovní pojištění ERGO, jež vás nenechá nikdy ve štychu!

ergo

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář