První máj v trojské botanické zahradě

prvni maj

První máj zve zamilované dvojice k polibku pod rozkvetlým stromem. Trojská botanická zahrada je ideálním místem, kam se ve sváteční den vydat na romatickou procházku. Letos poprvé mohou návštěvníci botanické zahrady ochutnat perlivá vína vyrobená z hroznů sklizených na vinici sv. Kláry. Vybírat mohou hned ze dvou druhů: bílé víno odrůdy Rulandské šedé a růžové víno Modrý Portugal rosé. Díky vysoké vyzrálosti hroznů obsahuje bílé víno z odrůdy Rulandské šedé po dokvašení 13 % alkoholu.

S jakými pokrmy toto víno nejlépe servírovat? Zkuste ho ochutnat k cukrovému melounu se sušenou šunkou nebo čerstvému kozímu sýru s vyzrálými broskvemi.

Druhým perlivým vínem je růžové víno z odrůdy Modrý Portugal. Jde o víno lehčího ovocného typu s jemným perlením, které podtrhuje jeho svěží ovocné tóny. „Vychutnejte si ho jako aperitiv, zabalte si ho s sebou do piknikového košíku nebo s ním zahajte grilovací sezonu. Skvěle si bude rozumět s jednoduchými krevetovými špízy nebo grilovanými fíky s čerstvým sýrem,“ dodává Eliška Muchnová.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Appartementhaus Zraunig

Mölltal / Ankogel, Rakousko
23.1.-28.1.2020
Bez stravy
1 594 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář