Řecký ostrov Kos-pro Čechy místo zaslíbené

Není to tak dlouho, kdy jste se na různých cestovních webech mohli dočíst o tom, že na Kosu skoro nepotkáte obyvatele České republiky. Už tomu dávno tak není. Protože přívětivé ceny a nadstandardní služby dělají z Kosu místo, které se doslova hemží Čechy, Slováky a v neposlední řadě také Poláky.

Na sever nebo na jih?

Na Kosu je krásně všude. Záleží na tom, zda vyhledáváte pláže oblázkové, písečné nebo smíšené. Na druhou stranu je to všude kousek, takže není problém během dovolené vyzkoušet i více pláží. Na většinu pláží je navežen písek nebo písek s oblázky a v moři pak jsou pouze oblázky. Zejména děti tedy ocení boty do vody.

Sever Kosu je chráněný před větrem a tudíž tu nejsou ani vlny, moře se tolik nemísí a je teplejší. To ocení zejména rodiny s dětmi. V takovém případě vybírejte některý z hotelů v letoviscích Mastichari, Marmari či Tigkaki. Ani zde ale není zaručeno úplné bezvětří, protože když na Kosu fouká, tak úplně všude. Ani s pozvolným vstupem do moře to není tak jednoznačné. I pozvolné vstupy se totiž občas vymelou tak, že je zde pro děti velmi nepříjemný hup a rodiče musí být stále ve střehu. Na většině pláží totiž ani není plavčík.

My jsme zvolili letovisko nedaleko vesničky Kardamena. Foukalo nám 1 den hodně, 3 dny na náš vkus dost, jinak příjemně pofukovalo.

Nejhezčí pláže jsou ale v oblasti Kefalosu. Je to ráj pro surfaře, protože na některých místech jsou vlny za jakéhokoliv počasí.

Na šnorchlování zapomeňte!

Průzračně čistí voda (několik pláží má dokonce označení čistoty modrou vlajkou) doslova vybízí k potápění a šnorchlování. Podmořský život je ale díky podmořským proudům velmi chudý. My jsme viděli několik druhů rybek a pár kusů ježků. Rostlinstvo ale snad opravdu žádné. I tak je moře dokonalé, spíše chladnější, osvěžující a božsky slané!

Půjčte si auto

Přes vašeho delegáta, v hotelu či v nejbližší vesničce bez problémů zapůjčíte vozidlo. Vždy si dávejte pozor na spoluúčast u pojištění. Řeci jezdí fakt jak prasata a s jejich obouchanými starými vozy je to asi v pořádku. Na kruhovém objezdu má navíc přednost vozidlo, které na kruháč vjíždí, takže to pro někoho také může být problém. Prostě jeďte opatrně a sjednejte si pojištění škody nebo auto objednejte v hotelu, kde vám jistě poradí co a jak. My jsme si půjčili kabriolet za 85 Euro na den, ale dá se sehnat i Fiat Panda za cca 50 Euro.

Během jednoho dne bez problémů objedete všechny památky a zbyde čas i na koupání.

 

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Beach Hotel Sharjah

Sharjah, Spojené arabské emiráty
22.10.-24.10.2019
Snídaně
13 390 KČ

Pobytové, U moře, Nízká záloha
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, Hodnocení­: 8.5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář