Rekonstrukce historické bitvy v Mnichově Hradišti

Letos uplyne 150 let od prusko-rakouské bitvy u Mnichova Hradiště, která proběhla v červnu roku 1866. Proto se již tuto neděli (1.5.2016) můžete těšit na celodenní program ku příležitosti zmiňované bitvy, který vyvrcholí rekonstrukcí ve 14,00 hod za bývalou likérkou u řeky Jizery. Těšit se krom vojáků v dobových kostýmech můžete také na občerstvení v podobě polní kuchyně, vojenskou hudbu, dobovou módní přehlídku, dobové tržiště. Veřejnosti se také na louce u Jizery otevře nefalšovaný vojenský tábor.

Program:

8:30 hodin mše svatá za duše padlých (v kostele sv. Jakuba)

9:30 hodin vykročí z parku u vlakového nádraží pietní průvod, který se bude ubírat na roh Jiráskovy a Dvořákovy ulice. Tam bude v 9:45 hodin pokřtěn obnovený památeční kříž. Uniformovaní hosté následně vzdají hold obětem prusko-rakouské války na místním hřbitově a zamíří na Masarykovo náměstí. Tam vytvoří vojáci i dobově odění civilisté v 10:45 hodin živý obraz.

11.00 hodin se nyní již mohutný průvod vydá do podzámčí, kde předvede další živý obraz zachycující situaci zoufalých civilistů, a bude pokračovat na místo, kde se odehraje bitva.

14.00 hodin bitva za bývalou likérkou u řeky Jizery s doprovodným programem po bitvě

18:30 hodin snímek o prusko-rakouské válce (kino Mnichovo Hradiště)

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Béke

Termální Lázně, Maďarsko
21.7.-23.7.2019
Polopenze
4 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář