Rozhledna a naučná stezka Na Skalce u Vrbna pod Pradědem

Jeseníky jsou překrásné, třebaže je jejich velká část ovlivněna kácením v důsledku napadení kůrovcem. My jsme se ubytovali u známých v Karlovicích u Vrbna pod Pradědem, odkud je na rozhlednu co by kamenem dohodil. Po cestě je navíc dokonalé vyžití pro děti-mohou totiž krmit divoká prasátka.
Po cestě z Karlovic je za psychiatrickou léčebnou malá osada Holčovice-Jelení, kde má společnost Bellama výběhy daňků, jelenů, koz, kraviček a buvolů. Tato zvířátka se pochopitelně krmit nesmí. To neplatí pro výběh divočáků, které můžete tvrdým pečivem krmit dosytosti. Je zde vytvořený vyvýšený prostor, takže na výběh je krásně vidět. Jakmile prasátka zjistí, že je někdo přišel navštívit, rozeběhnou se k vyhlídkové terásce a chrochtají na pozdrav. Zaparkujete opatrně podél cesty.

Rozhledna

Stačí popejet asi 1000 m a zaparkovat na přilehlém malém parkovišťátku. Pak se vydáme pěšky kolem nově vysazených stromků asi 400 m do kopce. Cestou můžeme v sezóně zobat maliny a ostružiny.
Zanedlouho se dostaneme k dřevěné rozhledně za 1,3 mil Kč (spolufinancováno EU), která má své jméno příznačně podle skalnatého podloží. Z kamínků si děti před nebo po výstupu mohou vystavět domečky. Po zdolání asi 80ti schodů je pak z vyhlídkové věže jasně vidět Praděd, Beskydy i Tatry.

Naučná stezka

Kousek od rozhledny najdete naučnou stezku s několika cedulemi o tom, co zde žije a roste. Jde o nenáročnou velmi zajímavou procházku. V nadmořské výšce asi 750m.

Fotogalerie:

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Öko Holz-Blockhaus Hasslacher

Mölltal / Ankogel, Rakousko
26.1.-2.2.2020
Bez stravy
2 329 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář