Saské město Drážďany-díl 2.

Taktéž na nábřeží najdete další nádhernou památku, kterou je Zwinger. Zwinger je komplexem barokních budov. Kompletní a finální podobu však Zwinger dostal až přistavěním neorenesanční obrazové galerie, která vznikla pod rukami architekta Gottfrieda Sempera.  Všechny tyto budovy však byly při bombardování taktéž poničeny. Nicméně došlo k rozsáhlým rekonstrukcím a stavebním úpravám, které Zwinger znovu postavily na nohy. Zajímavé jsou nejen samotné budovy a zahrady, které je obklopují, ale i to co je uvnitř. Jedná se o další galerii. Tentokrát však zaměřenou na staré mistry. Sbírky, které najdete uvnitř, jsou opravdu velmi cenné. Největší chloubou je obraz Sixtinská Madona od renesančního malíře Raffaela Santiho. Najdete zde ale i cenné kousky například od Rembrandta. Za vstup do Zwingeru zaplatíte taktéž asi 10 Euro.

Na druhé straně řeky se rozprostírá Neuestadt

Tedy Nové město. Právě zde se soustřeďuje hlavní část drážďanské zábavy. Najdete zde mnoho klubů a diskoték. Tedy o zábavu zde nouze rozhodně není. Nejvíce klubů najdete na ulicích v okolí centrálního neustadstského náměstí Albertplatz. Jsou jimmi Bomischestrasse, Alauenstrasse a Louisenstrasse. Také se zde můžete najíst v některé z mnoha různorodých restaurací. Neuestadtu se musí nechat to, že například jídlo v restauraci vás zde přijde o mnoho levněji.

Mimo tyto hlavní památky, obklopující hlavní jádro centra, také stojí za to navštívit obrovský park Grosser Garten. Jde o park v barokním stylu, kde najdete obrovské travnaté plochy, na kterých si můžete odpočinout, či uspořádat piknik. Park v sobě skrývá mnoho zajímavých překvapení a určitě ho při své návštěvě neopomeňte.

Na jednom konci tohoto parku se také rozprostírá Muzeum Hygieny. Což je jedno z nejzajímavějších muzeí vůbec. Přináší nejen vám, ale i vašim dětem, které jistě také velice nadchne, všeobecné znalosti z oblastí zdraví, medicíny a lidské biologie. Muzeum je interaktivně řešeno a tak se jistě nudit nebudete. Uvidíte i nejznámější exponát, jímž je transparentní žena.

V severozápadním rohu parku najdete Transparentní Továrnu firmy Volkswagen. Jedná se o zcela transparentní továrnu, kterou si můžete po objednání prohlédnout. Pokud vás až tolik nezajímají samotná auta, i ona budova jistě za prohlídku stojí.

První díl seriálu zde.

 

 

 

 

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Béke

Termální Lázně, Maďarsko
21.7.-23.7.2019
Polopenze
4 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář