Skiareál Obří Sud, Javorník u Liberce

skiareal javornik

Z Prahy ne zrovna jako by kamenem dohodil, na druhou stranu valná většina cesty po dálnici. Ano, přesně to dělá z Javorníku velmi oblíbené zimní středisko. To se bohužel odráží i v cenách, které nejsou zrovna lidové. Dnes jsme za 45 minut dětské školičky na plácku, který je téměř placka, dali 550 Kč (školičku zarezervujte předem na tomto tel: 736 231 400). I tak ale hodnotíme areál pozitivně-také díky zázemí restaurace, skibárku a půjčovny vybavení. Navíc zaparkujete přímo u areálu zcela zdarma. Parkoviště je ale během víkendů poněkud nedostačující a automobily se táhnou po obou stranách místní komunikace.

Vleky jedou denně vždy od 9 do 16 hodin a večerní lyžování je od 18 do 21 hodin. Díky nadmořské výšce cca 650 m n. m. jsou sněhové podmínky dobré. Během mrazivého počasí navíc dochází k zasněžování.

Pro malé lyžaře můžete využít onen zmiňovaný mini vlíček, za cenu 50 Kč na den. Najdete zde několik překážek a moc milého vlekaře. Pro zdatnější lyžaře pak je zde necelý kilometr dlouhá modrá sjezdovka s moderní čtyřsedačkovou lanovkou. Cena celodenního skipasu je 590 Kč a zdarma k němu dostanete oběd v restauraci Obří sud.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Öko Holz-Blockhaus Hasslacher

Mölltal / Ankogel, Rakousko
26.1.-2.2.2020
Bez stravy
2 329 KČ

Doprava: Vlastní
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář