Šperkařské workshopy ve Volyni

sperkarsky workshop 3

Pošumavská tržnice ve Volyni se opět zaplní krásnými šperky a trpělivými lektory, které Vás ohromí svou šikovností.

Poslední desetiletí charakterizuje rychlý vývoj technologií. Paradoxně to neznamená konec řemesel, ale naopak výhody a nové možnosti. Vyrábí se modelovací hmoty, které samy uschnou na vzduchu, nebo je můžete pohodlně upéct doma v troubě. Hmoty, které světélkují nebo vytváří dokonalou iluzi kovu. Můžete si koupit barvy, kterými pomalujete libovolný povrch, a po uschnutí vydrží na věky. Díky počítačům si vytisknete libovolnou grafiku a vytvoříte si vlastní medailonky zalité do pryskyřice.

Šperkařské řemeslo je najednou velmi rozsáhlé a má velké množství podob. Technologie se rozrůstají a těžko najdete jedince, který by ovládal všechny. A právě pro tuto pestrost vznikly Šperkařské workshopy ve Volyni. Dvakrát do roka se sem sjedou šperkaři z blízka i z dáli a dávají nahlédnout do své kuchyně. Více než polovina z nich vede dílny pro zájemce. Vzniká tvůrčí a přátelská atmosféra, kde se každý může naučit nové techniky nebo se v nich zdokonalit.

Kromě dnes tolik oblíbeného modelování z Fimo hmoty je zde zastoupeno drátkování, šití korálků, výroba prstenů, malování na sklo, na dřevo, vyřezávání, tvorba vinutých perel nad kahanem, smaltování, plstění, šití broží, zapékání korálků a mnohé další.

Akce vždy trvá celý den, pro návštěvníky je připraveno občerstvení, pro manžely a otce aktivních účastnic pak i šachy a sudoku. Nejen pro děti jsou připraveny soutěže o nejhezčí vyrobené šperky. Kromě samotných dílen prodávají výtvarníci a šperkaři své výrobky, ale rovněž materiál, takže pokud se něčemu naučíte a propadnete, můžete si domů přivézt vše potřebné a začít.

Vstup na celou akci je zdarma!

Pokud Vás ruční práce lákají nebo máte tvořivé děti, přijeďte se podívat 8. září do Volyně. Od 9 do 18 hodin budeme modelovat, tepat, navlékat, vyšívat, malovat, soutěžit a bavit se.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

DOM PEDRO + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
24.5.-7.6.2019
Polopenze
19 180 KČ

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3
INVIA.cz

Přidej komentář