Společník cestovatele-díl 2. Itálie

Jestliže se chystáte vycestovat do Itálie, jistě oceníte toho nejlepšího průvodce. Tak vám může posloužit jedině kniha Společník cestovatele – Itálie od nakladatelství IKAR. Kniha je to sice poměrně objemná, ale zato v ní naleznete opravdu vše, co na své cestě budete potřebovat. Je zde mnoho kontaktů na ubytování od těch nejlacinějších pokojů, po ty nejluxusnější hotely. Typ na ubytování zde naleznete snad pro každou oblast této země. Zrovna tak tu naleznete velmi podobný rejstřík s nejrůznějšími restauracemi. Vše je pečlivě popsáno vysvětlivkami a ohodnoceno podle cenové kategorie.

Samozřejmě v knize nechybí souhrnné informace o Itálii, jejích tradicích a pravidlech. Taktéž tu naleznete detailně popsanou historii od starověku po současnost. Rovněž se na začátku knihy setkáte s přehledem těch nejvýznamnějších památek.

Tento průvodce se od ostatních liší tím, že není jen jednostranně zaměřený. Zbylé stránky této knihy jsou totiž rozděleny do 17 částí, z nichž každá v praxi představuje jednu část Itálie. Toto území je detailně rozebráno a popsáno. Součástí jsou samozřejmě mapy, podrobné mapy, náčrtky a fotografie.

pruvodce italiiSkvěle rozepsané historické souvislosti tamějších památek vám rozhodně pomohou naplánovat trasu vaší cesty a časově je zkoordinovat, neboť jsou popisy doplněné o otevírací doby atp. Najdete zde popisy a tipy na ty největší perličky větších i menších měst. Z knihy se zkrátka dozvíte ty nejzákladnější informace, ale i ty největší podrobnosti. Skvěle vám to usnadní vaše putování, neboť nebudete muset v každé oblasti pátrat po infocentru.

Jestliže se při své cestě dostanete do Benátek, jednoznačně nesmíte vynechat návštěvu náměstí sv. Marka spolu s jeho dominantou – bazilikou sv. Marka a Kampanilou, což je vlastně zvonice. Tento průvodce vás zkrátka naladí na to poznávat nová a nová překvapení na vašich cestách Itálií. A realistické ilustrace, či fotografie, vám pomohou předem odhadnout, co krásného vás na daném místě čeká.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Itálie, Francie, Španělsko Z Marseille Na Lodi Msc Fantasia - 393914964

21.4.-28.4.2019
Plná penze
18 170 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4, Hodnocení­: 9.6
INVIA.cz

Jeden komentář “Společník cestovatele-díl 2. Itálie”

  1. Zdeňka napsal:

    Já chci ještě letos jet na Mirabilandiu s cestovkou Martinitour. Mají dobré ceny.

Přidej komentář