Také rádi cestujete na kole?

Jestliže patříte k vášnivým cyklistům, kteří svá kola neodkládají ani v chladném počasí, měli byste věnovat zvýšenou pozornost správnému pitnému režimu. Jeho dodržování je totiž v zimním období daleko zrádnější než v horkých letních dnech, kdy nás pocit žízně přirozeně snadněji donutí k doplnění tekutin.

V zimě máme sklony pravidelný pitný režim nevědomky zanedbávat, ale právě při sportu je nesmírně důležité periodicky pít. Naše tělo se totiž při sportovním výkonu v chladném počasí zbavuje vlhkosti. O tu se postará naše kvalitní sportovní oblečení a my máme pocit, že se méně potíme. Není tomu tak.

Dehydratace jednak značně snižuje naši výkonnost, ale také přímo ohrožuje naše zdraví. Proto bychom měli být při každém našem cyklovýletě vybaveni dostatečným množstvím tekutin.

Správná teplota

Jakou teplotu by měl mít náš nápoj, abychom se vyvarovali zdravotním rizikům? Je obecně známé, že nejhorší variantou jsou teplotní šoky, což znamená kombinace studeného vzduchu a horkého nápoje, a naopak teplý vzduch a studený nápoj. Takto tedy ne!

Traduje se, že ideální teplota vlažného nápoje je kolem 18-20ºC. Při parném letním počasí je možné jít s teplotou nápoje ještě o několik stupňů dolů. Jak ale zajistíme udržení teploty nápoje? Možností je více, ale nejlepším možným řešením je kvalitní termoláhev-bidon.

Láhev s pitím by měla být pro cyklistu samozřejmostí. Termoláhev, která udrží stálou teplotu nápoje až několik hodin je pak velmi výraznou přidanou hodnotou. Důležitými atributy při jejím výběru jsou zejména objem, materiál a provedení ventilu.

V nabídce našeho e-shopu si vyberete termoláhev, která bude dokonale vyhovovat vašim požadavkům. Zajistí udržení teploty v chladných podmínkách až 4 hodiny. Vy pak budete s její přítomností na vašem kole daleko klidnější při zimních cykloradovánkách.

Rada nad zlato tedy zní – neberte na lehkou váhu pitný režim při zimní cyklistice a pořiďte si kvalitní termoláhev.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Résidence Premium Arc 1950 Village

Les Arcs (Paradiski), Francie
27.1.-30.1.2020
Bez stravy
4 285 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 5
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář