Tenisový stadion Rolanda Garrose

Paříž zdaleka nenabízí jen různé pamětihodnosti, výborné sýry a vína. Na své si zde přijdou i milovníci sportu. Právě proto bude dnešní článek o velmi významných tenisových kurtech, které najdete v 16. městském obvodu Paříže, kam se bez problémů dostanete pařížským metrem (linka 9 a 10). Ti bystřejší z vás už dávno pochopili, že řeč bude o tenisovém areálu, který byl pojmenován po fenomenálním letci z 1. světové války Rolandu Garrosovi.

Tenisové kurty areálu

Stadion Rolanda Garrose je neuvěřitelně rozlehlý. Právě proto při vstupu dostanete také mapku. Většina větších soutěží, jako je například French Open, se odehrává na kurtech, které pojmou nejvíce diváků. Jde o tři základní kurty:

  • kurt č. 1
  • kurt Philippa Chatriera
  • kurt Suzanne Lenglenové

kurt Suzanne LenglenKurt číslo 1 (na 1. obrázku) je antukový a vejde se sem více než 3,5 tisíce diváků.

Centrálním kurtem je kurt Philippe Chatriera. Philippe byl významným francouzským tenistou, prezidentem francouzského tenisového svazu a v neposlední řadě prezidentem Mezinárodní tenisové federace. Tento kurt je unikátní zejména svou kapacitou čtyř tribun, které jsou pro bezmála 15 000 diváků.

Druhým největším s kapacitou přes 10 000 diváků, je kurt Suzanne Lenglen (na 2. obrázku). Své jméno získal po francouzské tenistce, jejíž socha se nachází u vstupu na kurt.

Kromhlavních třech již zmínechý kurtů zde najdete i 17 vedlejších a dále také muzeum tenisu a sídlo národního tenisového svazu.

Můžete přidat komentář, nebo trackback z vaší stránky.
Tip na lastminute dovolenou: 

Hunguest Hotel Bál Resort

Balaton, Maďarsko
28.4.-30.4.2019
Polopenze
3 140 KČ

Doprava: Vlastní Hvězdiček: 4, Hodnocení­: 9
Hotel na mapě
INVIA.cz

Přidej komentář